TP-LINK’ten çift kanallı, kablosuz eğlence adaptörü

TP-LINK’ten çift kanallı, kablosuz eğlence adaptörü

TP-LINK, yazıcıdan oyun konsoluna, TV’den Blu-Ray oynatıcıya kadar evdeki tüm cihazları kablosuz olarak internet ağına bağlamayı sağlayan eğlence adaptörünü tanıttı.

image001-635x1026

Günümüzde neredeyse her ev veya ofiste kablosuz ağlar tercih ediliyor. Fakat kablosuz bağlantı desteği olmayan, sadece kablolu olarak ağa katılabilecek cihazlar da mevcut. Bu cihazların internet kaynağından kablo çekilebilecek kadar yakında olmadığı durumlarda ise sorun oluşuyor.

TP-LINK, bu tip elektronik cihazları da kablosuz ağa bağlamayı sağlayan yeni ‘eğlence adaptörü’nü tanıttı. Çift kanal (dual-band) kablosuz destekli, 4 giriş yuvası (port) bulunan TL-WA890EA model eğlence adaptörü ile sadece kablolu bağlantı desteği olan tüm cihazlar kablosuz ağa dahil edilebiliyor.

N600 standardındaki TL-WA890EA eğlence adaptörü, kablosuz ağın performansını düşürmeden ve duvar, kapı gibi unsurların olumsuz etkisinden etkilenmeden elektronik cihazları kablosuz ağa dahil ediyor. 4 adet LAN giriş yuvası bulunan ürün, çift kanal yapısı sayesinde HD video, müzik ve online oyun gibi tüm uygulamaları rahat ve hızlı yapabiliyor.

TL-WA890EA eğlence adaptörü, Ethernet üzerinden internete girebilecek tüm cihazlar için bir kablosuz ağ adaptörü olarak kullanılırken, 2.4GHz bandında 300Mbps, 5GHz bandında da 300Mbps olmak üzere toplamda 600Mbps hızlara ulaşabiliyor. 802.11 a/b/g/n standartlarını destekleyen tüm cihazlar ile de uyumlu.

Yorum yazın