TP-LINK’ten ‘hibrid’ kablosuz ağ çözümü

TP-LINK’ten ‘hibrid’ kablosuz ağ çözümü

TP-LINK, kablosuz ağ alanındaki ilk hibrid ürünü olan H5 KIT’i duyurdu. Yakında Türkiye’de de satışa sunulacak olan ürün, router ile powerline adaptörü bir araya getiren çok işlevli bir çözüm. 

image001-300x155

TP-LINK’in hibrid ürünü, powerline adaptör özelliğine de sahip N600 çift bant gelişmiş bir hibrid router ile hibrid bir Wi-Fi genişleticiden oluşuyor. Kurulumu, eşleştirilmesi ve kullanımı basit olan bu ürün sayesinde kablo döşemeden, sadece elektrik şebekesi kullanılarak evin istenilen noktalarına kablosuz ağ taşınabiliyor.

TP-LINK’in AV500 hibrid kablosuz başlangıç kiti olan H5 KIT, bant genişliği ve yüksek hız gerektiren uygulamalar için de ideal bir çözüm. Çünkü KIT içindeki router, çift bantlı ve N600 hızlara ulaşabiliyor. Gigabit giriş yuvaları ve USB girişleri sayesinde evdeki yazıcı, medya oynatıcı gibi pek çok cihazı ağa bağlamayı sağlayan ürünü kurmak ve çalıştırmak da çok basit. Yönlendirici (router) ve genişletici (adaptör) üzerinde bulunan AP Clone/Pair düğmelerine basarak iki cihaz eşleştiriliyor.

Yorum yazın