Turkcell ve Şanlıurfa Belediyesi’nden ulaşımda cepten ödeme projesi

Turkcell ve Şanlıurfa Belediyesi’nden ulaşımda cepten ödeme projesi

Turkcell ve Belsan, Şanlıurfalıların ulaşım ihtiyaçlarını teknolojik ve avantajlı çözümlerle karşılayacak bir işbirliğine imza attı. Turkcell Cüzdan ve Urfakart entegrasyonuyla Türkiye’de ilk defa ulaşımda cepten ödeme uygulaması hayata geçirildi. Urfakart’larını Turkcell Cüzdan’a ekleyen Turkcell’liler, kartlarına diledikleri an cepten dolum yapabiliyor, NFC özellikli telefonlarıyla toplu taşımadan yararlanabiliyor.

Fakıbaba-CilivTurkcell, Belsan ve Asis’in Şanlıurfa Belediyesi desteğiyle gerçekleştirdikleri işbirliği kapsamında toplu ulaşımda kullanılan Urfakart, Turkcell Cüzdan platformuna entegre edildi.

 Ulaşımda yeni bir dönemin kapılarını açan entegrasyon,  Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç,  Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Fakıbaba, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ve BELSAN Genel Müdürü Cengiz Konur’un katılımıyla Şanlıurfa Hilton Garden Inn Otel’de düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. Türkiye’de ilk defa toplu taşımacılıkta cepten ödeme dönemini başlatan bu işbirliği sayesinde  Urfalılar cep telefonlarıyla otobüste temassız ödeme yaparak seyahat edebilecek, herhangi bir dolum noktasına gitmeye gerek kalmadan Urfakart’larına yükleme ya da bakiye sorgulama gibi işlemlerini cepten yapabilecek. Turkcell Cüzdan – Urfakart entegrasyonu ile Urfalıların hayatını kolaylaştırmanın yanı sıra BELSAN’a da operasyonel verimlilik açısından katkı sağlanması hedefleniyor.

Yorum yazın