Türkiye’de İnternet Konferansı ‘inet-tr’13 aralık, ayında gerçekleşecek

Türkiye’de İnternet Konferansı ‘inet-tr’13 aralık, ayında gerçekleşecek

“18. Türkiye’de İnternet Konferansı” inet-tr’13, bu yıl 9-11 Aralık 2013 tarihlerinde İstanbul  Üniversitesi Merkez Kampüsündeki Kongre Merkezinde yapılacak.

inet13-300x116

inet-tr, Türkiye’de Internet ile ilgili grupları bir araya getirerek İnternet’i tüm boyutlarıyla tanıtmak, geliştirmek, tartışmak, İnternet teknolojileri aracılığı ile toplumsal verimliliği artırmak ve toplumun dikkatini olabildiğince bu yöne çekmek amaçlarıyla, 1995′den beri her yıl yapılan, ulusal boyutta bir konferans olma özelliğini taşıyor. Konferansa bildiri sunma, eğitim semineri verme ve tartışma grubu/açık oturum düzenleme şeklinde aktif katılım davet ediliyor.

Konferansta bu yıl ”Mobil Yaşam”, “Bilgi Toplumu ve Bilgi Ekonomisi”, “Sosyal Ağlar”, “Yeni Medya”, “Fikri Haklar”, “Mahremiyet”, “İnternet ve Demokrasi”, “Fatih Projesi”, “Medya/Bilgi Okuryazarlığı” konuları öne çıkacak. Konferans kapsamında Türkiye’de internetin temel ve güncel konularını kapsayan panel ve oturumlar ile internet başarı öykülerini anlatan oturumlar da planlanıyor. Konferans kayıt olan dinleyicilere açık ve ücretsiz olacak.

Yorum yazın