Türkiye’den bir projenin de finale kaldığı Google Bilim Fuarı 2013’te halk oylaması başladı

Türkiye’den bir projenin de finale kaldığı Google Bilim Fuarı 2013’te halk oylaması başladı

16 yaşındaki Elif Bilgin’in binlerce proje arasından sıyrılarak 15 Global Finalist’ten biri olmaya hak kazandığı Google Bilim Fuarı’nda (Google Science Fair) birinciyi belirleyecek online halk oylaması başladı.

Elif Bilgin“Muz kabuklarının biyoplastik üretiminde kullanılması” fikrine dayanan çalışmasıyla hem finale kalan hem de Scientific American “Science in Action” jüri özel ödülünün sahibi olan lise öğrencisi Elif Bilgin, şimdi Türkiye’den ve dünyadan alacağı oylarla Büyük Ödül için yarışacak.

İnovasyon kategorisindeki projesiyle finale kalan Elif Bilgin’i oylarıyla desteklemek isteyenlerin www.googlesciencefair.com adresine giderek adının bulunduğu kutudaki “Vote” alanına tıklamaları yeterli.

Jürinin aylar süren titiz değerlendirmesinin ardından gelinen son aşama olan “Büyük Ödül”ün sahibi olacak proje 30 Ağustos tarihine kadar devam edecek online halk oylaması ile belirlenecek. Finale kalan genç bilim insanları, 23 Eylül’de kutlamalar ve büyük ödül için Google’ın Kaliforniya’daki merkezinde buluşacak.

1 yorum

  1. mehmet uçar

    Kız Maşallah Ne İngilizce Konuşuyor Ana Dili Gibi Aynı Yaştayız Ama Ben Sadece What İs Your Name’yi Biliyorum 🙂

Yorum yazın