Tweet ile arkadaşınıza Starbucks’tan kahve ısmarlayın

Tweet ile arkadaşınıza Starbucks’tan kahve ısmarlayın

Dev kahve zinciri Starbucks, sosyal platformda nüfuzunu arttırmak amacıyla yeni bir program hazırladı. Tweet-a-Coffee ile bundan böyle kahveseverler arkadaşlarına Starbucks’tan hediye çeki kazandırabilecek.

Starbux-635x356

Dünya markası Starbucks, arkadaşlarınıza sosyal medya üzerinden 5 dolarlık hediye çeki alabileceğiniz Tweet-a-Coffee isimli bir beta programı başlatıyor. Bunu yapabilmek için öncelikle Starbucks hesabınızı Twitter’a senkronize etmeniz ve hesabınızı bir kredi kartı ile eşleştirmeniz gerekiyor. Daha sonra, istenilen alıcının kullanıcı adı ile ”@tweetacoffee”ye tweet atarak o kişinin hediye çekinizi almasını sağlayabiliyorsunuz. Tüketicilerin programın denemesini teşvik etmek için de bir şey düşünülmüş: Hesapları ile Visa kartları arasında bağlantı kuran ilk 100.000 kişi birine hediye çeki tweetlediklerinde kendileri de 5 dolarlık çek kazanacak.

Starbucks 2011 yılında da kullanıcıların Facebook üzerinden hediye çekleri yollayabildiği benzer bir program başlatmıştı. Kahve zinciri Facebook’ta 35 milyondan fazla hayrana sahip olmasına rağmen Twitter takipçileri yaklaşık 5 milyon.

Yorum yazın