Twitter’dan Facebook’a rakip güncelleme

Twitter’dan Facebook’a rakip güncelleme

Sosyal ağ devlerinin rekabeti tam gaz devam ediyor. Facebook’un gömülü gönderilerinden sonra Twitter tweetlerdeki fotoğraflara daha güzel bir görünüm kazandırmak için yeni bir güncelleme yaptı.

Twitter3-635x356

Facebook’un fotoğraf içeren gömülü gönderiler hizmetini başlatmasından iki ay sonra Twitter da fotoğrafların görselliğini iyileştirmek için harekete geçti.

Güncellemeyi perşembe günü blogunda duyuran Twitter, yükseltmeyi astronot Chris Hadfield’ın 11 Ağustos tarihli tweeti ile gösterdi:

capture-20130927-010340

“@CMDR_Hatfield‘ın yukarıdaki tweetinden görebileceğiniz üzere, daha büyük ve koyu bir görsel odak kullanarak fotoğrafı öne ve ortaya koyduk,” şeklinde yazıyor Twitter’ın proje müdürü Brian Ellin. “Artık tweetler çevrimiçi embed edildiğinde hem manzara hem de portre fotoğrafları piksellerini gösterebilmek için daha fazla boşluğa sahip.”

capture-20130927-010452

Kısa bir süre için Facebook Twitter’a yetişmekle kalmamış hatta haber organizasyonlarının yazılarında daha zengin embedler kullanmasına olanak tanıyarak onu geçmişti. Şimdiyse ikisi yeniden eşitlenmiş gibi görünüyor.

Tagged with: ,

Yorum yazın