Üç boyutlu Gorilla cam geliştirildi

Üç boyutlu Gorilla cam geliştirildi

Çok sayıda akıllı telefonda karşımıza çıkan çizilmeye ve kırılmaya dayanıklı Gorilla camları geliştirip üreten Corning firması yeni bir projeyi hayata geçirdi. Üç boyutlu (3D) Gorilla cam sayesinde hayatımız bir kez daha değişecek. Üç boyutlu denildiğinde ekrandan gelen görüntü anlaşılmasın. Söz edilen yenilik farklı biçimlerde üretilecek Gorilla camlar. Eğimli ekranlarda abartı kaplamalar olmadan koruma sağlanabilecek.

gorilla-glass-2
Corning’in yeni geliştirdiği üretim tekniğiyle dünyanın farklı yerlerindeki özel üretim fabrikaları arasında dolaşmak şart olmayacak. Corning Özel Malzemeler yardımcı başkanı ve genel yöneticisi James R Steiner’in açıklamasına göre düz bir levhadan üretilen Gorilla camlar artık Asya’daki fabrikada üç boyutlu olarak hazırlanabilecek. Gorilla cam desteği kazanmış olan üç boyutlu kaplamalar bu sene kullanıma girecek.

Pazarı kontrol eden en büyük on cep telefonu firmasının neredeyse yarısı Corning Gorilla cam kullanıyor. Ayrıca yeni nesil ürünlerde öne çıkmaya başlayan bombeli ekranlar akla getirilirse kısa süre içinde üç boyutlu Gorilla cam kullanım oranı artacak. Corning firması tek bir merkezde üç boyutlu Gorilla cam üretebilmek için Tayvan merkezli G-Tech Optoelectronics firmasıyla işbirliğine girmiş durumda.

Yorum yazın