Valve Steam Machines oyun konsolları

Valve Steam Machines oyun konsolları

Hafta başında SteamOS adı verilen Linux esaslı işletim sistemini ilan eden Valve, bu hafta içinde toplam üç tanıtıma yer vereceğini önceden belirtmişti ve sıradaki tanıtım Steam Machines adı verilen SteamOS uyumlu oyun konsolları oldu. Bu cihazları donanım üreticileri geliştirip sunacak ve böylece SteamOS içeren uyumlu oyun cihazları satışa sunulacak.

steam-machines

Daha önceki beklentilerin aksine Steam Box adlı oyun konsolunu Valve kendi markasıyla satmamış olacak. Topluluğa özel geliştirilen SteamOS işletim sistemini normal PC’lere kurup oyun için kullanmak mümkün ama salona ayrı bir oyun/eğlence cihazı eklemek isteyenler Steam Machines satın alabilecek. Hangi üreticilerin bu tür cihazlar üreteceği kesinleşmiş değil.

İlk Steam Machines modelleri gelecek sene satışa sunulacak. Büyük ihtimalle farklı üreticilerden fiyatları ve özellikleri değişen cihaz seçenekleri göreceğiz. Valve’in test için geliştirdiği yüksek performanslı test cihazını 300 şanslı üye ücretsiz alacak. Steam Universe topluluğuna üye olan kıdemli kullanıcıların Beta programa seçilme şansı var. Steam Machines ile fare, klavye, gamepad kullanılabilecek.

Yorum yazın