VLC Player 2.1 ile gelen ciddi yenilikler

VLC Player 2.1 ile gelen ciddi yenilikler

İki yıllık çalışmadan sonra VideoLAN ekibinin dağıtıma sunduğu VLC 2.1 Rincewind medya oynatıcısı yeni bir ses çözücü, donanım çözücü, donanım kodlayıcı, mobil platformlara özel versiyon ve Ultra HD desteği içeriyor. 2.1 güncellemesinden sonra daha fazla dosya formatı desteklenir hale geliyor. Daha önceden olduğu gibi ücretsiz olarak www.videolan.org adresinden indirilebiliyor.

VLC-Ricewind

Rincewind ile gelen yeni çözücünün verimi daha yüksek. Windows PC, Mac OS X 10.6 ve üstü, Android Jelly Bean ve Linux uyumlu sürümlerde donanım destekli video çözme dönemi başladı. Intel HD görüntü devresini içeren işlemciye sahip sistemler için iyi haber olsa gerek. Aynı zamanda binlerce sorun ortadan kaldırılıyor. Bu sebepten ötürü güncellemenin indirilmesi tavsiye ediliyor.

32 ve 64 bit sürümleri olan uygulamada 5.1, 6.1 ve 7.1 kanal ses için destek sunuluyor. OpenGL, OpenGL ES video desteği mobil cihazlara avantaj sağlıyor. OS X için VDADecoder, Android için MediaCodec, Linux için VDPAU, Windows için Intel QuickSync Video desteği veriliyor. Yeni nesil altyazı formatları da kullanılabilir hale getirilmiş.

Yorum yazın