VMware ve Google’dan kurumsal masaüstleri için işbirliği

VMware ve Google’dan kurumsal masaüstleri için işbirliği

VMware DaaS (Desktop As A Service – Hizmet Olarak Masaüstü) uygulaması ile, Google Chromebooks’taki Windows uygulamalarına, verilere ve masaüstlerine bulut üzerinden güvenli ulaşım sağlıyor.

vmgoogle-300x200VMware, Google ile işbirliği ile Mobil Bulut Çağı’nda kurumlara masaüstlerini Google Chromebooks üzerindeki Windows uygulamalarına, verilere ve masaüstlerine bulut üzerinden güvenli şekilde erişebilecek şekilde yenileme olanağı sunduğunu duyurdu. Google ve VMware arasındaki işbirliği sayesinde kurumlar VMware’in sektör tarafından genel kabul görmüş Hizmet Olarak Masaüstü (DaaS) platformu aracılığıyla güncel ve daha önceden kullandıkları uygulamalarına bulut üzerinden erişebilecek, Google Chromebooks için daha az bütçe ayırırken daha fazla güvenliğe kavuşacak.

İlk etapta kurumlara yerinde hizmet olarak verilecek olan bu çözümün, VMware ve diğer vCloud Servis Sağlayıcı Ortakları tarafından bulutta ya da hibrit bulutta tamamen yönetilebilir ve aboneliğe bağlı DaaS (Hizmet olarak Masaüstü) hizmeti olarak sunulması bekleniyor. Kullanıcılar kendi Windows uygulamalarına, veri ve masaüstlerine Chromebook’larındaki web tabanlı uygulama kataloğundan VMware’in Blast HTML5 teknolojisini kullanarak erişebilecekler. VMware Horizon DaaS kurumlara ayrıca Sanal Masaüstü Altyapısı (VDI) ve Uzaktan Masaüstü Hizmetleri (RDS) bağlantısı arasında seçim yapma imkanı da veriyor.

Yorum yazın