Watch_Dogs’ta yenilik: WeareData

Watch_Dogs’ta yenilik: WeareData

Ubisoft Watch_Dogs WeareData web sayfasının açılışını duyurdu. WeareData 3 büyük şehir olan Paris, Londra ve Berlin’den toplanan halka açık verilerin tümünü tek bir yerde toplayarak bu şehirlerin dijital kopyasını yaratan deneysel bir web sayfası.

WD_WeareData_LondonWatch_Dogs’ta Şikago şehri, şehrin tüm altyapısını ve halkın güvenliğini sağlayan ekipmanları tek bir merkezde toplayan, merkezi işletim sistemi (CTOS) tarafından yönetiliyor. Oyunun özünü ‘veriler’ oluşturuyor. Kahramanımız Aiden Pearce intikamını almak için sistemi kırıyor ve CTOS sayesinde elde ettiği tüm veri ve kaynakları şehri kendi tarafına çekmek için kullanıyor.

Watch_Dogs WeareData, 3 büyük şehir (Paris, Londra ve Berlin) ile ilgili halka açık tüm verileri 3D harita üzerinde toplayan bir web sayfası. Bu sayfa sayesinde gerçek zamanlı olarak günümüz şehirlerini organize eden ve yöneten gerçek verileri görmek mümkün: bölgeyle ilgili verilere ek olarak (istatistiki bilgiler, ağlar, ulaşım, altyapı, şehre ait donanımları…) ve Instagram, Twitter, Foursquare veya Facebook Connect üzerindeki komum belirlemeli sosyal aktiviteleri yoluyla kişileri de takip edebileceksiniz.

Watch Dogs EMA bölgelerinde 21 Kasım 2013 tarihinde PlayStation3, Microsoft Xbox 360 video oyun ve eğlence sistemi, Nintendo WiiU sistemi ve Windows PC için, ayrıca çıkış tarihlerinde PlayStation4 ve Microsoft Xbox One video oyun ve eğlence sistemi için piyasada olacak.

Yorum yazın