WhatsApp uygulaması iOS 7 uyumlu hale geldi

WhatsApp uygulaması iOS 7 uyumlu hale geldi

Son derece popüler olan ve hemen hemen tüm mobil kullanıcıların sisteminde yer alan WhatsApp mesajlaşma uygulaması güncelleme konusunda beklenenden kötü bir performans sergiliyordu. Yeni tasarıma ayak uydurma konusunda yeterince hızlı davranamayan uygulama en sonunda iOS 7 ile uyumlu hale geldi. Apple’ın iOS 7′yi tanıtmasından üç ay sonra WhatsApp’ın cevabı hazır.

gsmarena_0011

Tahmin edileceği gibi iOS 7 ile gelen beyaz renk ağırlıklı minimalistik sade tasarımı esas alıyor. Aynı zamanda uygulamada yer alan semboller yeni bir görünüme kavuşuyor. Artık daha düz görünüyorlar ve parlak değiller. Herhangi bir devrimsel yenilik yok ve tasarım anlamında kurallara uyuluyor. Tasarım uyumundan ötürü bir sürprizle karşılaşmıyoruz. Buna ek olarak programla ilgili başka yenilikler de var.

Sınıf arkadaşları, iş arkadaşları ve diğerleriyle aynı anda mesajlaşabilmek için destek veriliyor. Konum paylaşım sisteminde ilerleme var. Üç boyutlu harita görünümü, mekan gizleme ve arama mümkün. Ufak görsellerin boyutu arttırılmış. Uyarı ve bilgi sesleri kısmen değiştirilmiş. iOS ayarlarında yer alan seçili metin boyutu esas alınıyor. Bloklanmış kişilerin listesi daha net biçimde görülebiliyor. Görsel yollamadan önce kırpmak mümkün. Son sürümü ücretsiz indirebilirsiniz.

Yorum yazın