Winamp’ın yeni sahibi Radionomy oldu

Winamp’ın yeni sahibi Radionomy oldu

AOL, bir süre önce senelerdir elinde tuttuğu ve güncellediği Winamp müzik çalar uygulamasını ve Southcast servisini sona erdireceğini duyurmuştu. Aralık sonunda Winamp.com sitesinin karanlığa bürünmesi bekleniyordu ama korkulan olmadı ve Winamp fanatiklerinin duası kabul edildi. İlgili bir alıcı AOL’a yaklaşıp Winamp ile Southcast’i satın almak için teklif gerçekleştirdi ve satışta uzlaşma sağlandı.

gsmarena_0014
Online radyo alanında çalışmaları olan Radionomy firması Winamp ve Southcast için miktarı açıklanmayan bir ödeme gerçekleştirdi. Belçike Brüksel merkezli firma, portfolyosundaki 6000 radyoya Southcast dahilindeki 50 bin radyoyu katarak ciddi anlamda ilerleme elde edecek. Şu aşamada Radionomy’nin Winamp ile ilgili güncellemelere devam edip etmeyeceği bilinmiyor.

Güncelleme olmasa bile Winamp’ın Radionomy aracılığıyla dağıtımının süreceği düşünülüyor. Ne AOL, ne de Radionomy’den Winamp’ın geleceğiyle ilgili bir açıklama gelmedi. Winamp ve ona ait teknolojilerin ticari dünyaya yönelik olarak değerlendirileceği iddia ediliyor çünkü Radionomy’nin yatırımcılarından biri olan MusicMatic firması ses ve video deneyimini iyileştirme alanında işletmelere destek veriyor. Aniden umulmadık yerlerde Winamp karşımıza çıkmaya başlayabilir.

Yorum yazın