Windows 7 için Sevice Pack yayınlandı

Windows 7 için Sevice Pack yayınlandı

Windows 7 ve Windows Server 2008 R2 için şu ana kadar yayınlanmış olan bütün güncellemeleri içeren ilk hizmet paketi kullanıcıların erişimine açıldı.

Microsoft,  kişisel bilgisayarlar ve sunucuların en son destek düzeyinde tutulmasına yardımcı olacak Windows 7 ve Windows Server 2008 R2 Service Pack 1’i  (Hizmet Paketi 1) yayınladı. Kullanıcılar 22 Şubat 2011 tarihinden itibaren Windows Update (Windows Güncelleme) ve Windows Download Center (Windows Yükleme Merkezi’nden) yeni hizmet paketlerine erişebiliyor. Windows 7 ve Windows Server 2008 R2 hizmet paketi daha önceden Windows 7 ve Windows Server 2008 R2 için yayınlanmış olan bütün güncellemeleri içeriyor.

Windows Server 2008 R2 hizmet paketinde pek çok yeni özellikler yer alıyor. Bu yeni özellikler arasında Windows Server Hyper-V’ye eklenen dinamik hafıza (dinamik olarak, çalışan sanal makinelere ayrılan hafızaların yönetilmesi/değiştirilmesi) ve Uzak Masaüstü oturumu kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye çıkaran Microsoft RemoteFX sayılabilir.

Öte yandan Windows 7 hizmet paketinde ise sadece şu ana kadar çıkmış olan güvenlik yamalarıyla beraber, donanım desteği ve bazı performans iyileştirmeleri yer alıyor. Güvenlik ve performans güncellemelerini içeren bu önemli hizmet paketi sayesinde HDMI ses aygıtlarına bağlanırken gelişmiş güvenilirlik, XPS görüntüleyiciyi kullanarak yazdırma ve yeniden başlattıktan sonra Windows Gezgini’ndeki klasörleri geri yükleme gibi geliştirmeler yer alıyor.

Kullanıcılar Windows 7 ve Windows Server 2008 R2 SP1’i karşıdan yükleyip kurmak için

http://www.microsoft.com/downloads/tr-tr/details.aspx?FamilyID=c3202ce6-4056-4059-8a1b-3a9b77cdfdda adresini ziyaret edebilirler.

Yorum yazın