Windows 7 kullanıcılarına Internet Explorer 11

Windows 7 kullanıcılarına Internet Explorer 11

Internet Explorer 11 internet tarayıcı artık Windows 7 kullananlara da sunulmaya başlandı. Daha önceleri sadece Windows 8.1 güncellemesiyle gelen ve sınırlı kalan son sürüm, ücretsiz olarak Microsoft sitesinden indirilebiliyor. Aynı zamanda yakın zamanda Windows Update üzerinden otomatik olarak kullanıcılara sunuluyor olacak. Her ne kadar IE 11 ile IE 10 tamamen aynı görünüyor olsa da yenilikler var.

6102.ifwgafcab-image1

Windows 8.1 ile gelen internet tarayıcıda olduğu gibi WebGL desteği içeriyor. Microsoft açıklamasına göre son sürüm çok daha hızlı. Yapılan testlerden sonra IE 11 artık Windows 7 ile tamamen uyumlu hale geldi. Geliştiricilere özel Windows 7 için IE 11 önizleme sürümü yaz aylarında hazır edilmişti. Windows 8 ile gelen IE 10 sürümüyse Windows 7 kullanıcılarına bu senenin Şubat ayında sunulmuştu.

Firefox ve Chrome’un sık sık güncellediği şu günlerde Microsoft da elini hızlandırmış gibi görünüyor. İşin ilginci Windows 8.1′e ek olarak Windows 7 ve Windows Server 2008 R2 kullanıcıları IE 11 kullanabiliyor ama Windows 8 için IE 11 yok ve IE 10 ile devam ediliyor. Microsoft’a göre IE 11 isteyen Windows 8 kullanıcıları Windows 8.1 güncellemesini kurmak zorunda. IE 11 ile aynı zamanda donanımsal hızlandırmalı 3D grafik ve HTML5 video eklentisi geliyor.

http://windows.microsoft.com/en-us/internet-explorer/download-ie

Yorum yazın