Windows 8.1 resmi Facebook uygulamasına kavuştu

Windows 8.1 resmi Facebook uygulamasına kavuştu

Rakip işletim sistemlerine kıyasla uygulama fakiri olmakla eleştirilen Windows 8 olumlu denebilecek bir adım attı. Öyle ki bundan böyle Windows phone kullanıcıları resmi Facebook uygulaması kullanma keyfine varabilecek.

Ascani_SurfaceApp-1-635x329

Windows 8 (teknik olarak artık Windows 8.1) -iOS ve Android’e kıyasla- kısıtlı uygulama sayısı yüzünden sık sık eleştirilere maruz kalıyor. Platformun en göze çarpan eksikliklerinden biriyse resmi Facebook uygulaması bulunmuyor olması (idi).

Nihayet bu eksiklik üç gün önce tarihe karıştı: Artık Windows 8.1′in Facebook uygulaması görücüye çıkmaya hazır. Kullanıcıların öncelikli yapması gereken sürümlerini Windows 8.1′e yükseltmek ve sonra uygulamayı Windows mağazasındaki uygulamalardan indirmek.

Windows 8 kullanıcıları önceden Facebook’u bir tarayıcıda çalıştırabiliyordu ancak resmi uygulama bildirimler, live tile desteği ve Windows 8′in charms çubuğu ile entegrasyon gibi özellikleri etkin kılacak.

facebook-screenshot-635x357

Facebook uygulaması hem Windows 8 hem de Surface gibi Windows RT cihazları ile uyumlu, tek şart ise sürümün Windows 8.1′e yükseltilmiş olması.

Yorum yazın