Xperia’nın Yeni “Mini”si Xperia E Türkiye’de

Xperia’nın Yeni “Mini”si Xperia E Türkiye’de

 Sony, Xperia akıllı telefon serisine yeni bir üye daha ekliyor. Xperia’nın yeni Mini’si Xperia E, kompakt tasarımının içine HD ses, veri kullanımı ve batarya gücü yönetimi gibi kullanıcıların beklentilerini karşılayacak özellikler sığdırıyor.

SonyXperiaEOnBeyazŞık ve minimal tasarımıyla dikkat çeken yeni Xperia E, veri kullanım takip özelliği sayesinde internet trafiğinin kolaylıkla takip edilmesini sağlarken, uzatılmış bekleme modu (Stamina Mod) özelliğiyle de şarj kullanım süresini dört kata kadar arttırıyor. Xperia E, kullanıcılara HD ses kalitesi ile daha net telefonla görüşme deneyimi vaat ediyor. Ayrıca, arka plandaki sesleri engelleyen gürültü engelleme özelliği, kullanıcılarına gürültülü mekanlarda rahatlıkla telefonla konuşma imkanı sağlıyor.

Xperia E ekranı kapalıyken, Wi-Fi, veri trafiği ve birçok uygulamayı pil ömründen tasarruf etmek amacıyla devre dışı bırakıyor. Öte yandan, arama ve mesajlaşma fonksiyonları normal olarak çalışmaya devam ediyor. Cihazın ekranına dokunduğunuzda ise bekleme modu devre dışı kalarak tüm fonksiyonlar yeniden normale dönüyor.

XLOUD ses teknolojisine sahip “WALKMAN” uygulaması, 3D surround ses sistemi ve manuel ekolayzır özellikleri ile iyi bir ses kalitesi sunan Xperia E ile kullanıcılar, kablosuz DLNA bağlantısıyla televizyon, tablet bilgisayar ve PC ortamından istenilen içeriği görüntüleyip, paylaşabiliyor. Xperia E, Android 4.1 Jelly Bean güncellemesiyle geliyor.

Tagged with: ,

Yorum yazın