Yandex.Browser mobil cihazlarda

Yandex.Browser mobil cihazlarda

Yandex.Browser’ın iPad ve Android tabanlı akıllı telefonlar için geliştirilmiş olan mobil sürümü  kullanıma sunuldu.Yeni Yandex.Browser mobil tarayıcı, entegre arama fonksiyonları ve özel arayüz tasarımı sayesinde mobil internet deneyimini kolaylaştırmayı hedefliyor.

yandexmobilYeni Yandex.Browser mobil tarayıcı, bağlantı yavaşlığı, hareket halinde olma gibi nedenlerle her zaman konforlu olmayan mobil internet deneyimine hız ve rahatlık kavramlarını getirme iddiası ile ortaya çıkıyor. İnternet adreslerinin yanı sıra arama sorgularının da yazılabildiği akıllı arama satırı, İnternet sitelerinin tam isimlerini içermeyen, dolaylı sorgular ile de arama yapabiliyor. Tarayıcı, “Facebook” veya “vikipedi” şeklindeki popüler sorgularda, Yandex arama sonuçları sayfasını ziyaret etmeye gerek kalmadan ilgili İnternet sitesini ve hatta duruma göre sitenin ilgili bölümünü ekrana getiriyor.

Yeni Yandex.Browser mobil tarayıcı, masaüstü sürümünün özelliklerinden biri olan Turbo modu özelliğini de taşıyor. Turbo modu, özellikle mobil şartlarda yavaş internet erişimiyle karşı karşıya kalındığında, açılan web sitelerinin içeriğini sıkıştırarak sayfaların hızlı yüklenmesini sağlıyor. Yeni Yandex.Browser mobil tarayıcının Android tabanlı akıllı telefonlar (4.0 ve üzerindeki sürümler) için olan sürümü Google Play’den, iPad (iOS 5 ve üzerindeki sürümler) için olan sürümü App Store’dan indirilebiliyor. Tarayıcının iPhone ve Android tabanlı tabletler için geliştirilen sürümleri 2013 sonbahar aylarında kullanıma sunulacak.

Tagged with:

Yorum yazın