Yandex’in yeni arama platformu:
 “Adalar”

Yandex’in yeni arama platformu:
 “Adalar”

“Adalar” adlı yeni platform, arama sonuçlarında sadece bilgi veya sitelere bağlantılar sunmak yerine, websitesi sahipleriyle işbirliği içerisinde kullanıcıların günlük ihtiyaçlarına hızlı çözümler sunmaya odaklanacak. Yandex için yeni bir arayüz tasarımı anlamına da gelen “Adalar”, kullanıcıların arama sonucu sayfalarıyla etkileşimini bir üst düzeye taşıyacak.

danbrownYandex, kısa bir süre önce duyurduğu “Adalar” adlı yeni arama platformunu ilk olarak Türkiye’de hayata geçirdi. Arama sonuçlarını kullanıcıların dikkatine yepyeni arayüzüyle ve interaktif cevaplarla sunacak olan “Adalar”, kullanıcıların arama sonuç sayfasını terk etmeden, buldukları sonuçlar ile etkileşime girmesine olanak sağlayacak.

“Adalar” sayesinde web sitesi sahipleri, kendi şirket veya hizmetleri hakkında hedef kitleleriyle paylaşmak istedikleri bilgileri Yandex’te “Ada” adı verilen özel interaktif bir blok halinde kendi tercihlerine göre düzenleyerek sunabilecekler. Böylece “Adalar”; bağlantılar, butonlar veya özel bilgi formları gibi ilgili hedef siteden alınan bazı öğelerin yanı sıra, etkinlik duyuruları veya bir ürünün özelliklerine dair bilgiler gibi gerçek zamanlı olarak güncellenebilen verileri de içerebilecek. Örneğin bir tiyatro veya sinema bileti almak isteyen kullanıcı, Yandex’in arama sonuçları sayfasından hiç ayrılmadan hem filmlerin afişini görüp istediği bileti çevrimiçi olarak alabilecek, hem de ilgili web sitesinin kullanıcı trafiği istatistiklerinin artışına katkıda bulunacak.

Tagged with:

Yorum yazın