Yarışmacılarının dünyayı dolaştığı yarış, şimdi bilgisayarınızın masaüstünde

Yarışmacılarının dünyayı dolaştığı yarış, şimdi bilgisayarınızın masaüstünde

United Games’in çok oyunculu online oyun uzmanları tarafından tasarlanan yeni oyun, Alicante’deki liman içi yarışın gerçekleştiği gün olan 29 Ekim’de başladı. Oyun, 2008-09’da gerçekleştirilen Volvo Ocean Race sırasında 220 binden den fazla oyuncu çekmeyi başaran eski versiyonuyla karşılaştırıldığında birçok yeni özelliğe sahip.

Volvo Ocean Race’te yarışan birinci sınıf profesyonel yelken ekipleri gibi, oyunun yarışmacıları da sanal teknelerinin dünyanın etrafında mümkün olan en hızlı şekilde seyretmelerini sağlamak amacıyla,  en doğru yolu ve optimum seyir koşullarını tercih etmelerine yardımcı olacak canlı hava durumu verilerinden faydalanacaklar.

Online yarışmacılara sanal bir Volvo Open 70 ile gerçek yarışın güzergâhını izleyip dünyayı gezerek yarışma imkânı sağlayan Volvo Ocean Race oyununun 2011-12 serisinin galibi yepyeni bir Volvo XC60 otomobilin sahibi olacak.

 

Oyunun 2011-12 serisi Facebook’un yanı sıra Volvo Ocean Race internet sitesinden ve birkaç önemli haber ve spor sitesinden de oynanabilecek. Oyuncular ilk defa Volvo Ocean Race oyununu iPhonelarıyla ve Android cihazlarıyla oynayabilecekler.

 

Facebook oyuncuları arkadaşlarını etiketleyerek yarış esnasında kendilerini onlarla kıyaslayabilecek ve oyunu diğer Facebook kullanıcılarıyla paylaşabilecek. Oyun ara yüzünde yer alan “Arkadaşlar Bölümü” tüm oyunculara oyun oynarken kendi arkadaş grubunu oluşturma ve onlarla iletişime geçme imkânını sunacak. Oyuncular aynı zamanda oyundan Facebook’a veya Twitter’a ileti gönderebilecekler.

 

Oyunda gerçekleştirilen diğer değişikliklerle birlikte son sürüm öncekiyle karşılaştırıldığında önemli ölçüde daha hızlı olacak ve bir yandan acemi oyunculara kısa sürede ustalaşma imkânı sağlarken bir yandan da usta oyuncuların ilgisini eskisinden daha fazla çekecek. Oyuna giriş ücretsiz olacak ancak oyuncular özel uygulamalara ve bilgilere ulaşmak için ekstra kredi satın alabilecekler.

 

Yarışmanın galibine verilecek Volvo XC60 model otomobil ödülünün yanı sıra, yarışmayı ikinci olarak tamamlayan yarışmacı, Volvo Ocean Race’in ve Volvo Ocean Race oyununun resmi kronometresi IWC Schaffhausen tarafından hediye edilecek benzersiz bir kronometrenin sahibi olacak.

 

Yarışmanın üçüncüsünün ödülü ise Formula 1 yarışı VIP konaklama paketi olacak. Pakete, konaklama ve yarış pistine ulaşım da dâhil olacak. Paket, Volvo Ocean Race lojistik partneri DHL tarafından karşılanacak.

 

Yarış sırasında ek olarak mola yerlerine ziyaretleri, Volvo Open 70’leri kullanma imkânını, Volvo Ocean Race hediyelerini ve bir dizi özel eşyayı da kapsayan birçok ödül dağıtılacak.

Yorum yazın