Yeni nesil Xbox hazır: Xbox One

Yeni nesil Xbox hazır: Xbox One

Microsoft, yeni nesil hepsi bir arada oyun ve eğlence sistemi Xbox One’ı Washington Redmond’taki genel merkezinde düzenlediği etkinlikle gün ışığına çıkardı. Xbox One ile oyunlar, televizyon, filmler, müzik, spor ve Skype aynı kutuda buluşuyor. 

XBOXONE-2Xbox One, bir oyun konsolu olmanın yanı sıra filmden müziğe, televizyondan Skype ile görüntülü iletişime kadar tüm eğlenceyi tek bir kutuya sığdırıyor. Xbox One, Steven Spielberg’in yöneteceği Halo TV dizileri ve NFL (Amerikan Futbol Ligi) ile yapılan özel anlaşmalarla içerik zenginliğini de farklı bir noktaya taşıyacak.

Xbox One, gerçekliğin sınırlarını zorlayan oyun deneyiminin yanı sıra tüm özelliklerinin sesle kolayca kontrol edilebilmesiyle dikkat çekiyor. “Xbox On” diyerek kişiye özel Xbox One ana ekranınızı açmak, izlemek istediğiniz kanalın adını söyleyerek televizyon kanalını değiştirmek, program listesini görüntülemek ve aynı anda internette arama yapmak artık mümkün.

Kullandıkça sizi tanıyan ve tercihlerinizi öğrenen Xbox One’ın öne çıkan diğer bazı özellikleri şöyle sıralanıyor:

  • XBox One ile kablo aboneliği veya uydu alıcıdan canlı TV izlenebiliyor.
  • “XBOX ON” komutu ile eğlence sistemi açılabiliyor, oyunlar ve TV kanalları arasında dolaşılabiliyor.
  • Bir filmi izlerken tek bir komutla oynadığınız oyuna dönebilir, canlı TV yayını izlerken Skype’ta sohbet etmeye başlayabilirsiniz.
  • Xbox One için özel tasarlanmış Skype sürümü sayesinde arkadaşlarınızla HD görüntü kalitesiyle görüşebilir, televizyonunuzu kullanarak video konferans görüşmeleri yapabilirsiniz.
  • Arkadaşlarınız arasında popüler olan içerikleri keşfederek ilgi çeken programları görebilir ve Xbox camiasındaki beğenilen içerikleri izleyebilirsiniz.
  • Xbox One ile sesinizi kullanarak kanallar arasında arama yapabilir, en sevdiğiniz eğlence programlarını program rehberinde kolayca bulabilirsiniz.

Sekiz çekirdekli X86 mimarisinde işlemciye ve 5 milyardan fazla transistöre sahip olan Xbox One, kullanıcısına yaşattığı zengin eğlence deneyimini ve bunlar arasındaki geçişleri duraklamalarla ve yükleme süreleriyle bölmeyecek bir performans ortaya koyuyor.

Xbox ONE için özel olacağı açıklanan oyun ve içerikler şöyle sıralanıyor: Forza Motorsport 5, Call of Duty Ghosts, EA SPORTS UFC, FIFA 14, Madden NFL 25 ve NBA LIVE 14, Quantum Break, Xbox One Etkileşimli “Halo” Televizyon Dizisi, Amerikan Futbol Ligi (NFL)

Yorum yazın