Yeni Pebble Steel daha ince ve sağlam

Yeni Pebble Steel daha ince ve sağlam

Akıllı saat alanında akla gelen ilk isimlerden biri olan öncü Pebble’ın üzerindeki baskı artıyor. Samsung, LG, Sony ve yakında Apple’ın da girişiyle Pebble’ı daha zorlu bir dönem bekliyor. Bu amaca yönelik olarak beğeni kazanan Pebble akıllı saatin farklı bir versiyonu geliştirildi. İlk modeldeki eksikleri dikkate alan firma bu kez gerçekten saat gibi görünen Pebble Steel modelini geliştirdi.

pebble-steel1
Pebble’dan geçen hafta gelen açıklamayla yeni bir modelin ilan edileceği belli olmuştu. CES 2014′te sergilenen yeni Pebble Steel modeli adı gibi çelik gövde içeriyor ve çok daha bir sağlam yapı sunuyor. Özellik anlamında ilk modelden farklı olmayan Pebble Steel, aynı ekran, batarya ve yapıyı sunuyor. Değişen tek özellikse iki katına çıkan RAM bellek ve böylece gelecek nesil uygulamalar için zemin hazırlanıyor.

En ciddi değişimse dış kısımda. Makineyle işlenmiş paslanmaz çelikten üretilen gövde önceki modelden daha ince. Görüldüğü gibi parlak çelik dışında mat siyah metal seçeneği de var. Bu ay sonundan itibaren 250 dolar fiyatla satışa sunulacak. Ayrıca Pebble uyumlu uygulamaları içeren özel uygulama marketi ay sonunda yayına giriyor. Pandora, ESPN, Mercedes-Benz gibi firmalardan da Pebble uyumlu uygulamalar gelecek.

Yorum yazın