Yeni teknolojik girişimler arayan iX İstanbul 2013 Kasım ayında

Yeni teknolojik girişimler arayan iX İstanbul 2013 Kasım ayında

5-6 Kasım 2013 tarihlerinde Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlenecek olan iX İstanbul 2013 etkinliği kapsamında DCM, Orange, Panasonic, BBVA Ventures, QualComm Ventures gibi dünyanın en önemli yatırımcıları teknoloji alanında devrim yaratabilecek yeni Türk girişimcisini aramak üzere ilk defa Türkiye’ye geldi. Bootcamp Ventures ve yerel ortağı WBCons tarafından düzenlenen etkinlik bu sene altıncı yılını kutluyor.

8537151_orig

5-6 Kasım 2013 tarihinde düzenlenen etkinlik, yenilikçi fikir sahibi Türk girişimcilerinin 30’un üzerinde dünyanın lider yatırımcılarına tanıtılmasına imkan sağlayan bir platform oluşturuyor. Etkinliğe katılan girişimciler ciddi bir ön araştırma ve inceleme sürecinden sonra seçiliyor. Bu seneki etkinlikte, doğru iş modeline sahip ve yurtdışı hedefleri bulunan 20 girişimci şirket yatırımcılardan sermaye ve bilgi almak için yarışıyor.

Etkinliğin ana konuşmacıları arasında; 35 yıldan bu yana bilgi ve iletişim sektöründeki girişimciler, yatırımcılar ve yöneticiler için ilham kaynağı olan ve onlara rehberlik eden yatırım dünyasının başarılı isimlerinden Dixon Doll, Türk e-ticaret sektöründe çığır açan yatırımlara öncülük eden Doğan Online Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan, özellikle son dönemde yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Türk melek yatırımcı Hasan Aslanoba ve dünyanın önde gelen yatırım şirketi McKinsey İstanbul ortağı Bengi Korkmaz bulunuyor.

Yorum yazın