Yok satan süper ergonomik kulaklık!

Yok satan süper ergonomik kulaklık!

Hayatımızın vazgeçilmezi müzik, ruh haline iyi geldiği kadar spor performansını da yükseltiyor. Bu noktadan yola çıkan ve müzik dinlemeyi işkence haline getiren kulaklıkları tarihe gömmeyi amaçlayan atlet Seth Burger, ödüllü inovasyonu Yurbuds ile karşınızda! 

abby_homepage-635x399

2007′de bir cumartesi günü altı saatlik antrenmanın ardından Ironman triatleti Seth Burgett’in kulakları bacaklarından daha çok acıyordu.

Burgett ve 24 saat maratoncusu ortağı Richard Daniels, yeni bir kulaklık tasarlamak üzere işe koyuldular. Elbette headphone’lar ilk geliştirildikleri 1910 yılından beri epey yol kat etti ancak küçülseler bile kulaklıklar asla uslu durmuyor ve sık sık düşüyorlardı. Hatta bazen, tıpkı Burgett’inki gibi acı deneyimler bile yaşattılar. Fakat çalışmalar, müzik dinlemenin antrenman yoğunluğunu ve performansını %15 oranında arttığını gösteriyor, kısacası müzik atletik performansın önemli bir bileşeni.

Pazardaki boşluğu doldurmak için, ortaklar 2008′de raflarda yerini alan ergonomik Yurbuds’ı tasarladılar ve doğru kitleye ulaştılar. Yurbuds, atletler tarafından atletler için tasarlandı. Kulaklıklar tere dayanıklı ve su geçirmez oluşunun yanı sıra, harika ses kalitesi sunuyor.

St.Louis merkezli şirket 2013 Uluslararası CEA İnovasyon Tasarım ve Mühendislik Ödülü’ne layık görüldü. Takımın heyecanını asıl taze tutan, Yurbuds’ın ABD’de en çok satan spor kulaklığı olması. Kulaklıklar pek çok atlet için konsept değiştirmiş ve performansını yükseltmiş olsa da Yurbuds takımı 2014 için kablosuz kulaklıklar gibi yeni ürünler geliştirmeye tam gaz devam ediyor.

Yurbuds’ın heyecan verici öyküsünü kurucu Seth Burgett’ten dinlemek için videoyu izleyin.

Yorum yazın