Büyük dosyalar için dosya paylaşım siteleri

Büyük dosyalar için dosya paylaşım siteleri

Büyük dosyaları internet üzerinden arkadaşlarınızla paylaşmak bazen tam bir işkenceye dönüşebilir, ama incelediğimiz dosya paylaşım sitelerinden yararlanarak bu işkenceye bir son verebilirsiniz!

DROPBOX | Puan: 5/5

www.getdropbox.com

Dropbox’ı kurduktan ve ayarladıktan sonra, her biri en fazla 250 MB olmak kaydıyla toplam 2 GB veriyi istediğiniz kadar bilgisayar arasında kolayca paylaşıma açabilirsiniz.

Sistem şu şekilde çalışıyor: Ücretsiz bir hesap alıyorsunuz, yazılımı indiriyorsunuz (Windows, Mac ve Linux sürümleri mevcut) ve kullanıcı girişi yapıyorsunuz. Dropbox görev çubuğunda ilave bir seçenek olarak beliriyor ve tıpkı diğer klasörler gibi iş görüyor. Yani istediğiniz dosyayı sürükleyip Dropbox klasörüne bırakıyorsunuz ve yazılım otomatik olarak hesabınıza bağlı olan diğer bilgisayarların da dosyalara erişmesini sağlıyor.

Yazılımın en sevdiğimiz özelliklerinden birisi, herkese açık genel klasörler yaratabileceğiniz gibi,  örneğin yalnızca ailenizin ulaşabileceği özel klasörler de yaratabiliyor olmanız. Dosyalarınızın yüklenip yüklenmediğini gösteren güzel tasarımlı simgelerden oluşan arayüz oldukça kullanışlı. Dropbox aynı zamanda tüm dosyalarınızı arşivlediği için üzerinde değişiklik yaptığınız dosyaların eski – ve hatta silinmiş – sürümlerine ulaşabilmeniz de mümkün.

Dropbox ile ilgili handikap olarak sayabileceğimiz tek şey, tamamen tarayıcı tabanlı bir arayüz yerine bilgisayara kurulması gereken bir yazılımla çalışıyor olması. Diğer yandan, hizmetin ücretsiz sürümü için (Pro sürümden yararlanabilmek için ayda 10 USD ödemek gerekiyor) biraz daha geniş depolama sunulabilse iyi olurdu diye düşünüyoruz.

Kullanım kolaylığı: 4/5 | Özellikler: 5/5 | Esneklik: 5/5 | Performans: 5/5

Özet: Büyük dosyaları kolayca ve hızlı biçimde paylaşmanızı sağlayan Dropbox, farklı bilgisayarlar arasında dosya eşitlemek isteyenler için en iyi seçeneklerden biri.

11 yorum

 1. Hakan Hotlu

  Kesinlikle kullanacağım büyük dosya upload internette şart ttnetin netdisk faliyetine benziyor

 2. Sui Mode

  Bu konuya +1 Goggle butonu eklenmeli.Güzel bir derleme.

 3. Ertuğrul Havra

  bence buna ve net disk e hiç gerek yok türklerin yapmış olduğu çok güzel dosya upload siteleri var hem bedava hem sınırsız ben genellikle dosyanet.com diye bir site var onu kullanıyorum ama buda kullanışlı gözüküyor

 4. RI

  Dropbox en iyisidir, en kalitelisidir.

 5. Mehmet

  DropBox güvenli kaliteli ama azami dosya boyutu çok az hotfile bile 400mb hemde ücretsiz üyeliksiz!

 6. Arda

  Koskocaman Minus.com nasıl unutulmuş, hayret ettim. 10 GB. lık alan sunuyor. Bütün sistemlere uyumlu araçları var.

 7. gerekli

  sendspace.com: iyidir hoştur.

 8. Ömer Faruk

  Güzel paylaşım.Teşekkürler.

 9. iltem

  gmail 7 gb lık kota sunuyor

 10. ReX

  Msn Skydrive 7 gb
  Gmail 5 gb veriyor hemde kuruluma falan gerek yok, hesap açmak yeterli oluyor

 11. cihanecen

  Bence bu konuda tamamen dropbox’un reklamı yapılmış. Kaldıki dropbox a varana kadar çok daha kaliteli güvenli ve daha fazla disk alanı sağlayan servisler var üsteli ücretsiz.
  Google Drive 5 Gb alan veriyor
  Yandex Disk 10 Gb alan veriyor ve tek seferde 2GB dosya yükleyebiliyorsunuz

Yorum yazın