Şimdi USB 3.0 zamanı

Şimdi USB 3.0 zamanı

DİSK KUTUSU

Akasa Noir S 2.5 inç

FIRÇALANMIŞ alüminyum malzemenin kullanıldığı disk kutusunda dıştan gelecek tüm darbelere karşı sabit disk ve dolayısıyla veriler korunuyor.2.5 inçyapısındaki disk kutusu SATA arabirimli sabit disklere destek veriyor. Montaj için gerekli vida ve tornavidanın kutu içerisine dâhil edildiği Akasa Noir S disk kutusunun boyutları 80 x 125 x11 mm.

Akasa Noir S 3.5 inç

3.5 inçlik SATA arabirimli disklerle uyumlu olarak tasarlanan sabit disk kutusu yatay ya da dikey olarak masa üzerine konumlandırılabiliyor. Çalışmak için harici güç adaptörüne ihtiyaç duyan Akasa Noir S 3.5 inçlik disk kutusunun arkasında güç tuşu bulunuyor. LED aktivasyon göstergelerinin de yer verildiği ürün kolay montaj imkânı sunuyor.

Akasa DuoDock S

AKASA’nın DuoDock S olarak adlandırdığı ürün2.5 inçya da 3.5 inçlik sabit disk ve SSD’lerle beraber kullanılabiliyor. USB 2.0’a da uyumu olan disk beşiği yüksek hızda veri aktarım yapmayı sağlıyor. 140 x 108 x71 mmboyutlara sahip olan üründe SATA arabirimli depolama birimleri destekleniyor. Üründe LED aktif ya da pasif olarak ayarlanabiliyor.

Everest HD3-254

MONTAJ için gerekli olan vida ve tornavidanın kutu içerisine dâhil edildiği Everest HD3-254 disk kutusu2.5 inçyapısındaki SATA sabit disklere destek veriyor. Alüminyum malzemenin tercih edildiği kutu bu sayede düşme ve çarpmalardan zarar görmüyor. Aktivasyon LED’inin de yer aldığı sabit disk kutusunda ayrıca 5V’luk harici adaptör girişi de bulunuyor.

Everest HD3-351

PARLAK siyah ve mat malzemenin birlikte kullanıldığı ürünün üst kısmı şıklığın açıkça bir göstergesi. SATA bağlantı arabirimi ile sistemle haberleşen sabit disklerle uyumlu olarak geliştirilen3.5 inçyapısındaki Everest HD3-351 çalışmak için elbette harici bir adaptöre ihtiyaç duyuyor ve kutu içeriğinden bu adaptör geliyor. Üründe güç tuşu da var.

Everest HD3-519

Hem2.5 inçhem de3.5 inçyapısındaki SATA sabit disklere destek veren Everest HD3-519 sistemine sık sık disk söküp takanlara hitap eden bir ürün. Yüksek hızda veri transferi yapmayı sağlayan bu disk beşiğinin aktivasyon gösterge LED’i de bulunuyor. Güç tuşunun da eksik edilmediği ürünün ön kısmında bulunan bir düğmeyle disk kolayca çıkarılabiliyor.

Sunbeam Airbox

SADECE SATA arabirimli sabit disklerle beraber kullanılabilen Sunbeam Airbox’ta kullanılan alüminyum malzeme hem dıştan gelen darbelere karşı diski koruyor hem de olası ısınma sorunlarının önüne geçilmesini sağlıyor. Üründe soğutmayı aktif olarak gerçekleştiren bir fana yer veriliyor. Harici adaptörden güç alarak çalışan ürünün montajı da oldukça kolay.

Xigmatek Secure HDU-USD01

SATA bağlantı arabirimli2.5 inçve3.5 inçsabit disk ve SSD’lere destek veren Xigmatek Secure HDU-USBD01 disk beşiği tasarım açısından oldukça şık. Yüksek hızda veri aktarımı yapmak isteyenler için tasarlanan ürünün çalışması için harici adaptöre ihtiyaç duyuluyor. Ön kısımda turuncu renkte bir LED’in de yer aldığı disk beşiğinde açma/kapama düğmesi de var.

3 yorum

  1. sem

    USB 3.0 gerçekten çok güzel bir teknoloji. Usb aracılığıyla bir veri aktarırken çok rahat ve zamandan da fazlasıyla tasarruf etmenizi sağlıyor. Ancak pc’nizin usb 3.0 desteklemesi haricinde kullanmak istediğiniz donanımında usb 3.0 desteklemesi gerekiyor(usb 3.0 flash disk v.b). Ancak ileride bu teknoloji süper bir noktaya gelicek, bunuda usb 3.0 üzeinde yapılan araştırmalardan anlıyoruz. En son usb 3.0’ın watt ayarlarını geliştirerek bir leptobun çalışmasını bile sağladıklarını duydum. İleride anakartlarda usb 2.0 ın tamamen kaldırılıp usb 3.0’ın standart haline gelceğini düşünüyorum.

  2. ismail

    benim 3.0 port u olan laptop a aldığım 3.0 hard disk ile henüz 100mb/sn üzerinde aktarma görmedim (ssd den aktarırken bile) almak istyen arkadaşlar 10 kat hızlı olucak hayalin kapılmasın….

  3. esbilisim

    Günde 2-3 pc ye usb den imaj atıp yedek alıyorum. 3.0 teknolojisi işimi hızlandıracak gibi ama yaygınlaşması zaman alacağa benziyor.

Yorum yazın