Şimdi USB 3.0 zamanı

Şimdi USB 3.0 zamanı

USB BELLEK

ADATA Nobility N005

ALÜMİNYUMDAN üretilen sağlam gövdesi sayesinde darbelere meydan okuyan 90 x 20 x11 mmboyutlarındaki USB bellek 32 GB depolama kapasitesine sahip. Bir saniye içerisinde USB 3.0 arabirimi üzerinden 85 MB veri aktarımı gerçekleştirebilen ürünün tasarımı da oldukça şık. Kapaklı yapıdaki A-DATA Nobility N005 profesyonellere hitap ediyor.

Kingston DataTraveler Ultimate

USB bellek denildiğinde akla ilk gelen firmalardan biri olan Kingston, DataTraveler serisindeki Ultimate’ta beyaz ve gümüş renkleri kullanıyor. Bir saniye içerisinde 80 MB veri okuyup 60 MB veri yazabilen 64 GB kapasiteli üründe kullanılan kapaklı yapı, belleğin uç kısmının görünmesini engelliyor. Ayrıca taşıma askısının takılabileceği özel bölüm de bellekte bulunuyor.

Mach Xtreme MX-FX

SAĞLAM bir gövde yapısına sahip olan Mach Xtreme FX 64 GB depolama alanı sunuyor. Performans anlamında rakiplerinden geri kalmayan USB bellek bir saniye içerisinde 80 MB veriyi aktarabiliyor. En yüksek okuma hızı ise 130 MB/sn seviyesinde. Kapaklı yapının tercih edildiği ürünün dış malzemesi alüminyum. Bu sayede çarpma ve düşmelerde verileriniz korunuyor.

3 yorum

  1. sem

    USB 3.0 gerçekten çok güzel bir teknoloji. Usb aracılığıyla bir veri aktarırken çok rahat ve zamandan da fazlasıyla tasarruf etmenizi sağlıyor. Ancak pc’nizin usb 3.0 desteklemesi haricinde kullanmak istediğiniz donanımında usb 3.0 desteklemesi gerekiyor(usb 3.0 flash disk v.b). Ancak ileride bu teknoloji süper bir noktaya gelicek, bunuda usb 3.0 üzeinde yapılan araştırmalardan anlıyoruz. En son usb 3.0’ın watt ayarlarını geliştirerek bir leptobun çalışmasını bile sağladıklarını duydum. İleride anakartlarda usb 2.0 ın tamamen kaldırılıp usb 3.0’ın standart haline gelceğini düşünüyorum.

  2. ismail

    benim 3.0 port u olan laptop a aldığım 3.0 hard disk ile henüz 100mb/sn üzerinde aktarma görmedim (ssd den aktarırken bile) almak istyen arkadaşlar 10 kat hızlı olucak hayalin kapılmasın….

  3. esbilisim

    Günde 2-3 pc ye usb den imaj atıp yedek alıyorum. 3.0 teknolojisi işimi hızlandıracak gibi ama yaygınlaşması zaman alacağa benziyor.

Yorum yazın