Teknolojik ürünlere anında online sigorta

Teknolojik ürünlere anında online sigorta

Garanti, kullanmış olduğunuz teknolojik ürünleri sadece üretim hatalarına karşı koruma altına alır. Teknokask ise aklınıza gelebilecek tüm aksiliklere ve hırsızlıklara karşı sizi korumaya hazır!

Kullanıcılar elektronik cihaz tercihi yaparken mutlaka garanti durumunu ve süresini de göz önünde bulunduruyor. Ancak bilindiği gibi garanti, kullanmakta olduğunuz ürünü sadece fabrikadan kaynaklanan hatalara karşı korumayı kapsıyor. Çoğu zaman müşterilerin ürünlerindeki sorunun “fabrika kaynaklı” olduğunu servislere ifade etmesi zor olduğu gibi, ürünlerin garanti süreci de birçok kişi için tahammül edilemeyecek seviyeye ulaşabiliyor.

Türkiye’nin ilk ve tek elektronik cihaz sigortası Teknokask ise kullanıcıları tamamen korumayı hedefleyen bir sistem. İstenmeyen bazı durumlarda elektronik cihazlarınızı düşürebilir, kırabilir, bozabilir ya da çaldırabilirsiniz. Bahsi geçen tüm durumlar sizi yüksek onarım maliyetleri ya da yeni bir cihaz edinmekle karşı karşıya bırakabilir. Teknokask sistemindeyse kullandığınız ürün her ne olursa olsun gözünüz arkada kalmayacak.

Sistem nasıl çalışıyor?

Teknokask’tan faydalanabilmek için ürününüzün yurt dışından gelmiş olması fark etmiyor. Sadece yeni alınmış olması ve faturasının bulundurulması yeterli. Çeşitli ürün gruplarına göre başvuru süresi değişiklik gösterebiliyor. Örneğin; cep telefonu, video kamera, fotoğraf makinesi, MP4 / MP3 ve navigasyon cihazları gibi sürekli taşınabilir durumda olan ürünler için satın alma sonrasındaki 15 gün geçerli.  Cep telefonlarına yönelik sigorta sistemi ise “Cepkask” adıyla ayrılmış durumda.

Taşınabilir bilgisayar, LED / LCD / plazma TV, monitörler, projeksiyon cihazları ise satın alındıktan sonra 45 gün içinde Teknokask kapsamına sokulabiliyor. Son olarak masaüstü bilgisayarlar ve telsiz telefonlar için de 60 günlük bir kayıt süresi bulunuyor.

Kaydın ardından, herhangi bir hasar durumunda (212) 639 54 54 numaralı telefonu arayarak hasarınızı bildirmeniz yeterli oluyor.

Teknokask’ın maliyeti nedir?

Ürünlerin satın alma maliyeti düşünüldüğünde sigorta maliyetinin oldukça düşük olduğu görülebiliyor. Basit olarak şöyle düşünmekte fayda var. 0 – 3,500 USD arası fiyata satın almış olduğunuz bir taşınabilir bilgisayarı 40 ile 55 USD arasında sigortalatabilirsiniz. Kullanıcıdan kaynaklı en düşük arıza bedelinin bile ne kadar olduğunu az çok çevrenizden duymuş olma olasılığınız yüksek. Örnek vermek gerekirse bir taşınabilir bilgisayarı kaza sonucu yere düşürdüğünüzde oluşabilecek kasa hasarı ve ekran kırılması nereden baksanız sigorta ücretinin 5-6 misline yaklaşabiliyor. Diğer tüm ürün grupları için de benzer şeylerle karşılaşabileceğinizi söyleyebilmek mümkün. Hırsızlık, gasp ya da kapkaç gibi durumlar içinse zararınız son derece büyük olacak; ancak Teknokask sizi yine koruma altına alıyor ve yeni cihazın bedeli en kısa sürede ödeniyor. Sigortayı  teknomarketlerden ürünü satın alırken alabileceğiniz gibi, daha sonra www.ekask.com.tr’den de satın alabilirsiniz.

ekask.com.tr ile anında sigorta!

www.ekask.com.tr adresine girdikten sonra sigortalatmak istediğiniz ürünü seçerek açılan sayfadan ürünün fatura tarihini ve KDV dahil fiyatını girerek bir yıllık sigorta bedelini net olarak görebilirsiniz. Ödemeyi yapmak içinse kredi kartı ya da havale yöntemlerini kullanabilir, ayrıca kapıda nakit ödemeyi seçebilirsiniz. Banka onayı sonrasında kişiye sigorta poliçesi fatura tarihinden sonraki bir yılı kapsayacak şekilde hazırlanarak gönderiliyor. Kapıda ödeme maliyeti için ek olarak faturaya “Kapıda Ödeme Komisyonu” yansıtılıyor. Oldukça güvenli bir site olan www.ekask.com.tr; Garanti 3D Secure, GlobalSign gibi en başarılı ödeme sistemleriyle korunuyor. Cepkask A.Ş, stratejik iş ortağı olarak Zurich Sigorta A.Ş ve Mapfre Genel Sigorta A.Ş ile çalışıyor.

Daha fazla bilgi almak için (212) 451 22 22 numaralı telefondan Ekask müşteri hizmetlerini arayabilir ya da [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

(Bu bir advertorial’dır.)

Yorum yazın