Göklerdeki sürücünüz: SkyDrive

Göklerdeki sürücünüz: SkyDrive

Windows Live SkyDrive’daki 25 GB’lik alanınızda dosyalarınızı yedekleyin, fotoğraflarınızı paylaşın, Office belgelerinizi düzenleyin.

Microsoft, 2007 yılında dosya online dosya depolamayı ve paylaşmayı daha kolay hâle getirmek için Windows Live SkyDrive hizmetini devreye almıştı. İlk etapta yalnızca 500 MB alan ve oldukça basit özellikler sunan bu hizmet, giderek gelişti ve günümüzün en popüler dosya depolama/paylaşım platformlarından biri hâline geldi. Kuşkusuz bunda en önemli etkenler arasında SkyDrive’ın diğer Windows Live hizmetleriyle başarıyla entegre olması, bugün tam 25 GB depolama alanını ücretsiz sunması ve Türkçe dâhil 50’nin üzerinde dili desteklemesi sayılabilir.

Alternatif online depolama çözümleri ücretsiz olarak ortalama 1-2 GB alan sunarken, Windows Live SkyDrive 25 alan sunmanın yanı sıra birçok kullanışlı özellikle beraber geliyor. Örneğin SkyDrive sayesinde Office belgelerinizi internette depolayıp arkadaşlarınızla paylaşabilir, fotoğraf ve videolarınızı kolayca arkadaşlarınıza gönderebilir, önemli verilerinizi güvenli bir şekilde yedekleyebilirsiniz. Bu yazımızda, SkyDrive’da uygulayabileceğiniz bazı püf noktalarını ele alacağız.

2 yorum

  1. Berat

    Diğer depolama sitelerine göre daha fazla özellik sunduğu bir gerçek. Özellikle belge, fotoğraf vs. paylaşmak ve bir döküman üzerinde birlikte çalışmak isteyen insanlar için avantajlı olabilir. Ancak 50Mb. yükleme sınırı yetersiz. Bazı yazılımlarla dosyaları bölmek mümkün olsa bile, bu fazla boyutlu dosyalar için pek de kullanışlı olmuyor. Bende mesela 1 – 2 GB boyutunda dosyalar var; bunu şimdi 50Mb. bölümlere ayırmak, olacak iş değil. Büyük boyutlu dosyaları paylaşmak için 2shared.com sitesi gayet iyi, 1GB dosyayı bile tek parça olarak yükleyebiliyorsunuz.

  2. uğur

    Şu an 50mb değil 100mb dosya yüklenebiliyor.

Yorum yazın