Az Bilinen Spotify Uygulamaları

Az Bilinen Spotify Uygulamaları

Spotify kullanıyor ancak birçok uygulamayı bilmiyor olabilirsiniz. Az bilinen Spotify uygulamaları derlememiz ile müzik dinleme zevkinizi başka bir boyuta taşımanız mümkün.

Spotify Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler başlıklı yazımızda programın çok sık kullanılan popüler özelliklerinden bahsetmiştik. Bu kez de ağırlıklı olarak Spotify Premium özellikleri çerçevesinde kullanabileceğiniz, zevkli uygulamalardan bahsedeceğiz.

Programı televizyonda çalıştırma

Bazı televizyonlarda Spotify uygulaması mevcut. Böylece programı sadece uzaktan kumanda ile kullanabilirsiniz. Uygulamanın hangi marka televizyonlarda olduğunu ve kurulum yollarını öğrenmek için buraya tıklayın. Bu uygulamadan yalnızca Premium üyeler faydalanabilirler!

Spotify TV

Spotify arabada dinleme imkanı

Televizyonlarda olduğu gibi Spotify arabada dinleme opsiyonu da sunuyor. Böylece herhangi bir bağlantıya gerek kalmadan müzik listelerinizi arabanıza taşıyabilirsiniz. Spotify arabada dinleme özelliğinin daha sık kullanılması için anlaştığı otomobil markalarına sık sık yenisini ekliyor. Uygulamanın hangi marka araçlarda olduğunu ve kurulum yollarını öğrenmek için buraya tıklayın. Uygulamadan yalnızca Premium üyeler faydalanabilirler!

Ev ses sisteminizden müzik yayını

Spotify’ı kullanabileceğiz bir yer daha var: ev ses sisteminiz. Yine yalnızca Premium üyelere sunulan bu fırsatla birçok markanın ev ses sistemine Spotify Connect ya da dahili entegrasyon ile bağlanılabilir. Ayrıca premium üyelikle ses kalitesini de ayarlayıp ev ses sisteminize uygun hale getirebilir ve dört dörtlük Spotify kullanımı deneyimine erişebilirsiniz. Marka ve modellerle ilgili bilgi almak için buraya tıklayın.

Shazam ortaklığı

Spotify Premium özellikleri arasında belki de en sevilenlerden biri programın Shazam’la olan işbirliği… Shazam uygulamasında Spotify oturumu açarsanız Shazam, bulmaya çalıştığınız şarkıyı Spotify’da açıyor. Ayrıca program bu şarkılar için hesabınızda “My Shazam Tracks” adında bir liste oluşturuyor ve arattığınız tüm şarkıları bu listeye kaydediyor.

Taste Rewind

Spotify’ın Taste Rewind adlı uygulamasıyla eğlenceli vakitler geçirmek mümkün. Üstelik bunun için Premium hesap sahibi olmanıza da gerek yok. Taste Rewind sitesine girip listenizde bulunan sanatçılardan 3 tanesini seçiyorsunuz ve yaptığınız seçime göre 2000’lerde, 90’larda, 80’lerde hatta 20’lerde olsanız neden hoşlanabileceğinize yönelik küçük bir liste oluşturuyor. Deneyimlerimize göre bu uygulama diğer Spotify uygulamaları gibi başarılı değil. Verdiği öneriler her ne kadar müzik zevkinizden biraz kopuk olsa da yeni lezzetlere açık olanlar için eğlenceli bir uygulama ve fikir vermesi açısından da yararlı olabilir.

Haftalık keşif

Son güncellemeyle birlikte Spotify artık kişiye özel haftalık keşif listesi yayımlıyor. Bu liste sizin dinlediğiniz şarkılara göre oluşturuluyor ve listelerinizde bulunmayan, ilginizi çekebileceği düşünülen şarkılar size sunuluyor. Taste Rewind için pek başarılı değil demiştik ancak Haftalık Keşif gerçekten de müzik zevkinizle birebir uyumlu!

Spotify haftalık keşif

Playstation ile müzik dinleme

Yeni anlaşmayla birlikte artık Playstation da Spotify kullanımı için olanak sağlıyor. Playstation ana ekranından “Spotify İndir” seçeneğine tıklarsanız, programı Playstation aracılığıyla da kontrol edebilirsiniz.

Spotify RunningRunning ile sportif anlar

Yeni Spotify uygulamaları arasında en çok dikkat çekeni “Running” adlı egzersiz özelliği. Mobil cihazlarınızdaki Spotify uygulaması içinden kullanabileceğiniz bu özellik sayesinde yürüyüş ve koşu yaparken temponuza uygun müzikleri dinleyebilirsiniz.

Spotify internet yer mi?

Peki bunca özelliği içinde barındıran Spotify internet yer mi? En çok merak edilen konulardan biri elbette bu tarz uygulamaların kotaya verdiği hasar. Ne yazık ki program hayatımıza renk ve kolaylık katan birçok yeniliğe yer verse de bunlara sahip olmak için bir şeyler harcamak gerekiyor. Premium üyelikle birlikte Spotify’ı çevrimdışı kullandığınızda ya da kendi müzik listelerinizi aktardığınızda kotanızdan hiçbir şey eksilmiyor. Ancak bunların dışında tüm kullanımlarda Spotify internet yer mi sorusunun cevabı ne yazık ki evet. Üstelik, bolca yiyor. Bu yüzden mümkün olduğunca Wi-Fi bağlantısı kullanmakta fayda var. Özellikle de Premium hesaba geçiş yaptıysanız ve müzik listenizi çevrimdışı kullanılabilir hale sokmak istiyorsanız önce Wi-Fi bağlantısı kurduğunuza emin olmanızı, daha sonra indirme işlemini başlatmanızı öneririz.

Yorum yazın