Baş ağrıtmayan download’lar

Baş ağrıtmayan download’lar

İnternette kopyalanması yasal olmayan içeriklerden uzak durarak download yapmak istiyorsanız size bulunmaz bir kaynak listesi veriyoruz.

Hızlanan internet bağlantıları ve genişleyen kotalarımızı kullanarak web’in derinliklerinde gizlenip kalmış hazinelere ulaşmanın yolu aslında tarayıcınızdan geçiyor. Yapmanız gerekense arama motorlarını kullanarak internet denizini elekten geçirip, yeni kaynakların adreslerine ulaşmak. Bu aşamada sizleri fazlaca uğraştırmamak için önceden araştırıp bulduğumuz ve henüz el değmediğini düşündüğümüz, tamamen “yasal” download kaynaklarını paylaşmak istiyoruz. Bunların başında artık hemen herkesin bildiği ve bizim de ara sıra başvurduğumuz bazı torrent kaynakları geliyor. Şimdi saatlerce bilgisayar başında bu dosyaların torent kaynaklarından indirilmesini bekleyeceğinizi düşünüyorsanız, yanıldığınızı söyleyelim. Çünkü, bu kaynakların upload hızları (yani sizin için download hızı) oldukça tatminkar.

Peki, neler var bu kaynak sitelerde? Başta MP3 ve diğer ses formatlarında kaydedilmiş yüz binlerce albüm, yazılım, video ve e-kitaplar sayabiliriz. Bu anlamda içeriklerin kalitesinden şüphe duyan okurlarımızın kafasında bazı soru işaretleri oluşmuş olabilir. Ancak bu kaynaklardaki dosyaları bir kısmı amatör ya da adını henüz dünyaya duyuramamış gruplardan çıkan işler olduğu gibi bir kısmı da artık klasikleşmiş ya da kültleşmiş sanatçıların eserlerinden oluşuyor.

Yazılım ve oyunlarda da benzer şekilde açık kaynak projelerin yanı sıra geliştiricileri tarafından dünyanın kullanımına sunulmuş çok kaliteli işler yer alıyor. Uzun lafın kısası indirdiklerinizden pişman olmayacağınızın altını çizip, sizler için seçtiğimiz yepyeni içerik kaynaklarını tanımaya geçelim artık.

1 yorum

  1. agg1401

    Bir de ben ekliyim eski oyunlsar seviyorsanız http://www.classic-gaming.net tamamen legaldir.

Yorum yazın