Baş ağrıtmayan download’lar

Baş ağrıtmayan download’lar

ClearBits.net

ClearBits tamamen yasal içeriklerden oluşan bir site. Ticari olarak dağıtılması, kullanılması ya da paylaşılması yasal olan içeriklerin, günümüzün paylaşım trendi olan torrent formatına getirilmiş versiyonlarından oluşan sitede  filmler, belgeseller, albümler ve sesli kitaplar bulunuyor.

Bt.etree.org

Yüz binlerce albüm… Bu iki kelime bir müzik tutkunu için belki de her şeyi açıklamaya yetiyordur ancak biz yine de biraz detaylandıralım. Bt.etree.org sitesi müzik tutkunlarına adanmış ve içerisinde 2850 sayfalık bir albüm listesi barındıran, belki de en büyük yasal download sitesi. Neyle beslenirler? Bu kadar albümü nasıl toplarlar? Daha da önemlisi bunu neden yaparlar bilinmez ama içinizde yeni seslere ya da eskimeyen klasiklere karşı bir merak varsa bu siteyi hemen sık kullanılanlarınıza ekleyin. Zira içerisinden saatlerce hatta günlerce çıkamayacaksınız.

Bu site öyle bir site ki, meşhur olmak için çabalıyor ama bir türlü beceremiyorsanız parçalarınızı bu siteye ekleyebilir ve birkaç gün sonra adınızı Google gibi popüler bir arama motorunda arayarak ne kadar meşhur olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Günde binlerce kişinin uğrak yeri olan Bt.etree.org, download kadar upload yapmanıza da imkan sunuyor.

Ücretsiz olarak üye olabileceğiniz sitede Los Lobos’tan Blues Traveler’a kadar alanında isim yapmış sanatçı ve albümler bulunuyor.

Public Domain Torrents

publicdomaintorrents.com adresi içerinde binlerce filmi barındıran geniş bir arşiv sunuyor.

Animasyondan korkuya, komediden Western’e kadar birbirinden değişik türde film arşivine ulaşabileceğiniz sitede, en göze çarpan özellik, videoların çeşitli biçimlerde ve çözünürlüklerde de dağıtılıyor olması. Yani beğendiğiniz bir video dosyasını bilgisayarınıza indirmenin yanı sıra, iPod ya da PSP için özel olarak hazırlanmış sürümlerini de ilgili cihazlarınız için çekebiliyorsunuz. Bu anlamda alkışı hak eden site, bizleri cihaza uygun dönüştürme işlemlerini içeren ikinci bir işten kurtarıyor. Bunun yanı sıra bağlantı hızınıza güveniyorsanız (ya da 100 Mb’lik QuickNet’i kullanabilen şanslılardansanız) tüm filmleri Google Video arayüzünden, yani internet üzerinden de izleyebilirsiniz. Bu anlamda kalite açısından çok tatminkar olmasa da bağlantı hızınızın vermiş olduğu güvenle dilediğiniz an kaliteli sürümleri de çekebilirsiniz. Yine diğer servislerde olduğu gibi siteye üyelik açmanız durumunda kendi yasal içeriklerinizi de upload edip milyonlarla paylaşabiliyorsunuz.

1 yorum

  1. agg1401

    Bir de ben ekliyim eski oyunlsar seviyorsanız http://www.classic-gaming.net tamamen legaldir.

Yorum yazın