En iyi sinema siteleri

En iyi sinema siteleri

Sinemalar.com

Sırada başarılı Türkçe sinema siteleri var. Sinemalar.com da bunlar arasında. IMDb’ye benzer bir mantıkla yürüyen Sinemalar.com, oyuncular ve filmler hakkındaki bilgileri kronolojik sırayla ziyaretçiye sunuyor. Türkçe olmasının yanı sıra daha sade ve kullanışlı bilgi vermesi Türkiye’deki internet kullanıcıları için kullanımı kolaylaştırıyor. Üyeler, filmler ve oyuncular hakkında yorum yapabiliyor, verdikleri puanı diğer ziyaretçilerle paylaşabiliyorlar. Fakat yorumlar konusunda üyelerin pek özverili olmadığını görüyoruz. İzlenmeyen bir film hakkında yapılan yorumlar ve değerlendirmeler yanlış bir ölçü olabilir. Fakat bu durumu yalnızca Sinemalar.com’un değil, genel anlamda bütün sinema sitelerinin ortak sorunu olduğunu söyleyebiliriz.

Beyazperde.com

Mynet’in hizmetlerinden biri olan Beyazperde, sinema konusunda uzun yıllardır hizmet veren sitelerden birisi. Kullanıcı dostu menüleri ve kısa yollarıyla kullanımı kolaylaştıran başarılı bir sinema sitesi olduğunu söyleyebiliriz.

Hangi sinemada hangi film oynuyor, yakında vizyona girecek olan filmler nelerdir, filmin konusu nedir, izleyenler ne düşünüyor gibi aklınıza gelebilecek birçok soruya cevap veren Beyazperde, editörün film hakkındaki görüşlerini belirtmesi nedeniyle bir nebze olsun daha sağlıklı fikir edinmenizi sağlıyor. Editörün ve diğer üyelerin yorumlarını bir arada inceledikten sonra izlemeyi düşündüğünüz bir filmin iki saatinizi boş yere heba etmesine olabiliyorsunuz.

Sinemasal bölümündeki makaleler, sinemaseverler için boş vakitlerde hem sinema bilgisini geliştiriyor hem de geçmişe dair bir analiz yapmasına imkan tanıyor. Öte yandan Haberler bölümünde kısa bir süre dolaşarak sinema sektöründeki yenilikler, gelişmeler ve önümüzdeki sezonlarda karşımıza çıkacak yapımlar hakkında fikir alabiliyorsunuz. Eğer bilgisayarınızda Quicktime Player yüklüyse, Fragman bölümünde vizyona girmesi büyük bir sabırsızlıkla beklenen Terminator Salvation filmine ait ilk görüntüleri tekrar tekrar izleyebilirsiniz.

2 yorum

  1. Hakan

    Terminator Salvation muhabbetinden yazının eski tarihli bir yazı olduğunu anlıyoruz. Not düşülürse sevinirim.

  2. MÜRSEL

    IMDb kuşkusuz dünyanın en iyi film sitesi …………………..
    Bence türkiyeninde en iyisi film sitesi sinemalar.com …..

Yorum yazın