En iyi sinema siteleri

En iyi sinema siteleri

SinemaTurk.com

Adından da anlaşılacağı üzere Türk sinemasına verdiği önemle ön plana çıkan Sinematürk, vizyondaki, arşivdeki ve önümüzdeki dönemlerde sinemalara gelecek olan filmler hakkında detaylı bilgiler sunuyor. Gişe hasılatlarını, izleyici sayılarını, kısacası filmler hakkında bilmek isteyeceğiniz her şeyi, geniş istatiksel verileri de ekleyerek sunan site, filmler hakkında fikir edinmenize yardımcı oluyor. Sinematürk’de bizi en çok şaşırtan olay vizyona girmemiş filmlerin bile değerlendirilmiş olması! Çünkü Türkiye’deki sinemalarda oynamayan bazı filmler, ABD sinemalarında çoktan gösterime girmiş olabiliyor. Sinematürk’de IMDb’de filmi izleyenlerin verdikleri puanları ziyaretçileriyle paylaşıyor. Özellikle Türkçe siteleri tercih edenler için bu iyi bir özellik. Film, Türkiye salonlarında vizyona girdikten sonra Sinematürk üyeleri tarafından onaylanıyor ve böylece hem izleyici kitlesinin sinema anlayışındaki farklar ve ortak noktalar ortaya çıkıyor hem de daha sağlıklı bir değerlendirme yapılabiliyor.

Sinematürk, sadece filmler hakkında bilgi vermekle kalmıyor, sinemaseverlerin de siteyle etkileşimini arttıran imkanlar sunuyor. Bunlardan biri de ücret karşılığı edineceğiniz size özel Sinematürk sayfaları, kendinizi bu alanda tanıtırken, yorumlarınızın daha büyük kitlelere ulaşmasını sağlıyor. Yıllık 47,2 TL’den başlayan fiyatlar, arzuladığınız sayfanın özelliklerine göre yıllık 70,8 TL’ye kadar çıkabiliyor.

On altı binden fazla filme ait bilgilerin yer aldığı Sinematürk, farklı bakış açısıyla ziyaretçilerinin de bu alanda aktif olarak rol almasına imkan veriyor.

InterSinema.com

Intersinema, sitede ihtiyaç duyulan her şeyi ana sayfada elinizin altında bulundurmasıyla kolaylık sağlıyor.Fakat bu arayüzün biraz göz yorucu nitelikte olduğunu söyleyebiliriz. Yine de vizyondaki filmlerin afişlerini hemen karşınızda görebilmeniz önemli bir avantaj.

Bulunduğunuz bölgede gösterimde olan filmlerden size tavsiyelerde bulunması, oyuncu ve yönetmenlerin hayatları hakkında verdiği kısa bilgiler, sitenin başarılı özellikleri arasında.

Intersinema’nın bir diğer şaşırtan özelliğiyse dünyada hiçbir salonda oynamamış filmlerin Intersinema puanıyla değerlendirilmiş olması! Örneğin bu yazıyı hazırladığımız sıralarda fragmandan öte kimsenin izleyemediği Terminator Salvation filmi 2/5 Intersinema puanına sahipti! Bu belki bilinçsiz kullanıcıların yaratmış olduğu bir hata olsa da site yönetimi konuya el atıp gerekli düzenlemeleri yapmalı.

2 yorum

  1. Hakan

    Terminator Salvation muhabbetinden yazının eski tarihli bir yazı olduğunu anlıyoruz. Not düşülürse sevinirim.

  2. MÜRSEL

    IMDb kuşkusuz dünyanın en iyi film sitesi …………………..
    Bence türkiyeninde en iyisi film sitesi sinemalar.com …..

Yorum yazın