Firefox’ta RSS’leri araç çubuğuna ekleyin

Firefox’ta RSS’leri araç çubuğuna ekleyin

Takip ettiğiniz web sitelerinin RSS kaynaklarını tarayıcınızın araç çubuğuna eklemek işinizi kolaylaştırabilir, zaman kazandırabilir.

Firefox, görüntülenmekte olan sayfada bir RSS kaynağı bağlantısı bulduğunda, adres çubuğunun sağ taraftaki bitiminde turuncu bir RSS simgesi görüntülüyor. Artık birçok güncel web sitesinin RSS servisi mevcut.

Bu simgenin üzerine geldiğinizde “Canlı yer imi ekle…” ifadesiyle karşılaşıyorsunuz. Firefox Türkçe’ye çevrilirken RSS kaynakları Canlı Yer İmi şeklinde adlandırılmış. Bu düğmeye tıklayarak kaynağı tarayıcınıza ekleyebilirsiniz.

RSS kaynaklarını tarayıcınıza eklemek için iki farklı yolu tercih edebiliyorsunuz. Kaynak, tarayıcınızın menü çubuğundaki “Yer imleri menüsü”ne eklenebileceği gibi “Yer imleri araç çubuğu”na da eklenebiliyor.

Sıkça başvurduğunuz web sitelerinin RSS kaynaklarını eklemek için Yer imleri araç çubuğu çok daha kullanışlı. Buraya eklemiş olduğunuz RSS kanyağındaki tüm başlıkları tek tıklamayla görüntüleme şansına sahipsiniz.

Yer imleri araç çubuğunda yer alan bir simgeye tıkladığınızda, RSS başlıklarının altında doğrudan sitenin ana sayfasını açan veya tüm başlıkları farklı sekmelerde açan iki ek seçenek de yer alıyor.

Yakından takip ettiğiniz web sitelerinin RSS başlıklarını tek tıklamayla sekmeler halinde açabilmek gerçekten zaman kazandıran bir özellik. Bu sayede başlıkların içeriğine hızlı şekilde göz atıp geçme şansına sahip oluyorsunuz.

Yorum yazın