FriendFeed’de kolay paylaşım

FriendFeed’de kolay paylaşım

Keşfettiğiniz web sayfalarını FriendFeed’de paylaşmanın en kolay yolu, Bookmarklet’ı kullanmaktan geçiyor.

FriendFeed, son zamanlarda kullanıcı sayısı ciddi şekilde artan ücretsiz bir online servis. Servisin temel amacının yanında kullanımını kolaylaştıran ek araçlar da ilgi çekiyor ve yeni kullanıcılar kazanmasını sağlıyor.

FriendFeed’in Tools & Widgets adı altında önemli bir bölümü bulunuyor. Bu bölümde FriendFeed kullanıcılarının işini kolaylaştıran birçok önemli araç var. Kullanıcıların sosyal paylaşımları bu araçlarla hayli kolaylaşıyor.

En popüler FriendFeed aracı, sayfada en üstte yer alan Bookmarklet. Her an elinizin altında bulunan bir kitap ayracını web’de keşfettiğiniz sayfalara bırakmak gibi bir işlev gören bu aracın kurulumu da kullanımı da çok kolay.

FriendFeed geliştiricileri “ne olur ne olmaz” diyerek bookmarklet’ın kullanımını anlatan kısa bir videoyu bu sayfaya dahil etmiş. İsterseniz çok kısa süren bu videoyu izleyerek aracın kullanımı hakkında fikir edinebilirsiniz.

Firefox’unuza bookmarklet’ı eklemek için yapmanız gereken tek şey, üzerinde “Share on FriendFeed” yazan düğmeyi tutup, sürükleyerek yer imleri araç çubuğuna bırakmak. Bunun sonrasında düğmeniz kullanıma hazır oluyor.

Web’de gezinirken herhangi bir sayfada bu düğmeye tıkladığınızda, ekranın sağ üst bölümünde küçük bir katman açılıyor. Bu katmanda FriendFeed’e gönderilecek girişin bilgilerini görüyor ve isterseniz eklemeler yapabiliyorsunuz.

Yorum yazın