Grooveshark ile online müzik

Grooveshark ile online müzik

Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayla online kaynakları kullanarak istediğiniz şarkıları dinleyebilir ve DJ’lik yapabilirsiniz.

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz Fizy.com internetteki çeşitli kaynaklardan bulduğu şarkıları ücretsiz olarak dinlemenize olanak sunuyor. Oldukça basit bir arayüzü olan Fizy’nin kullanımı da çok kolay. Fakat ne yazık ki ses kalitesi çoğu zaman Grooveshark’ın yanında çok düşük kalabiliyor.

Daha kullanışlı araçlar sunan Grooveshark ile aradığınız şarkıyı yine kolayca bulabildiğiniz gibi çalma listeleri de hazırlayabiliyorsunuz. Grooveshark’ın hızlı yüklenen, şık bir arayüzü var. Arayüzde büyük yer kaplayan arama formuna bir şarkı, sanatçı ya da albüm adı yazarak aramaya başlıyorsunuz.

Arama sonuçları oldukça kullanışlı şekilde karşınıza diziliyor. Şarkı adlarının üzerinde fare imlecini gezdirdiğinizde, sol tarafta bulunan küçük düğmeleri fark ediyorsunuz. Bu düğmeleri kullanarak istediğiniz şarkının hemen çalmaya başlamasını sağlayabileceğiniz gibi, şarkının daha sonra çalınmak üzere listeye eklenmesini de sağlayabilirsiniz.

İlk şarkınızı başlattığınızda Grooveshark’ın sol alt kısımda bulunan oynatıcı bölümünde çalmakta olan şarkının albüm ve sanatçı bilgilerini görmeye başlıyorsunuz. Bir şarkı çalınmaktayken listeye başka şarkılar eklemek üzere tekrar arama yapmak elinizde. Siz farklı şarkılara ulaşmak için arama yaparken önceki şarkı arka planda çalmaya devam ediyor.

Grooveshark’ın oynatıcı kontrollerinin sağında bulunan çalma listesi oldukça kullanışlı şekilde tasarlanmış. Burada hangi şarkının çalınmakta olduğunu görebiliyor ve listedeki tüm şarkılar hakkında kolayca bilgi alabiliyorsunuz. Grooveshark, internet üzerinden ulaştığı albüm kapağı resimlerini de listede görüntülüyor.

Grooveshark’ın bir ek hizmeti olan TinySong.com, aynı sistemdeki şarkılar arasında kolayca arama yapmanızı sağladığı gibi, bulduğunuz şarkıları arkadaşlarınızla paylaşmanıza da olanak sunuyor. Bir arama sonucunda ulaştığınız şarkının bağlantısına tıklayarak hemen dinlemeye başlayabiliyorsunuz. Ayrıca görüntülenen bağlantıyı bir arkadaşınıza da gönderebilirsiniz.

2 yorum

  1. Daywalker

    http://www.musitate.com , grooveshark ve tinysong’un birleşimi diyebiliriz. Şarkılara yorum yapabileceğiniz, şarkıları paylaşabileceğiniz yeni yeni gelişen bir site. İncelemenizi tavsiye ederim

  2. erdem

    bu siteye dns değiştirerek giriyorum ben şu an mahkeme kararıyla engellenmiş yazısını görünce şaşırmıştım bir müzik dinleme sitesi neden engellenir diye. hala öle mi bilmiyorum. artık internette rahatça gezinmek için anladım ki dns sürekli değişmiş olarak kalmak zorunda.
    fizy grooveshark ile boy ölçüşemez kalite konusunda kesinlikle grooveshark övgüyü hak eden bi site diye düşünyorum.
    tinysong.com da güzelmiş, grooveshark ın böle bi ek hizmeti olduğunu bilmiyodum, teşekkürler.

Yorum yazın