Online virüs tarayıcıları

Online virüs tarayıcıları

DİĞER ONLINE TARAYICILAR

 Trend Micro HouseCall

housecall.trendmicro.com

HouseCall’un en iyi tarafı hızlı ve sade olması. Ancak toplam yedi dakikadan az süren tek bir arama seçeneği var ve bu aramada yalnızca o an bellekte olan virüsler tespit ediliyor; yani indirilen dosyalar ve e-posta ekleri kontrol edilmiyor.

 

 

 

Panda ActiveScan

www.pandasecurity.com/activescan

Panda’nın online taraması en az download gerektiren hizmetlerden biri; bu yüzden özellikle yavaş bir internet bağlantısına sahip olanlar için oldukça kullanışlı olmayı başarıyor. Tüm ayarlar otomatik, kafa karıştırıcı hiçbir özellik yok. Ancak sadece belli tipteki zararlı yazılımlar ücretsiz olarak temizlenebiliyor, geri kalanlar içinse ücretli tam sürüm yazılım gerekiyor.

Kaspersky Online Virus Scanner

www.kaspersky.com/virusscanner

Kaspersky’nin tarayıcısı gerçekten çok gelişmiş arama seçeneklerine ve çok şık bir görsel arabirime sahip; ancak ne yazık ki sadece kötü amaçlı yazılımları tespit etmekle kalıyor ve temizleme gibi bir işlev sunmuyor.

 Symantec Security Check

security.symantec.com

Symantec yazılımını indirebileceğiniz gibi doğrudan Internet Explorer üzerinden de çalıştırabiliyorsunuz, fakat yazılım tıpkı Kaspersky gibi sadece kötü amaçlı yazılım tespiti yapıyor ve bunları bulsa bile temizlemiyor. Programın çalışması için indirilmesi gereken dosyanın boyutuysa 54 MB civarında.

 

Not: Bazı online antivirüs yazılımları Windows Vista ve 7’de ancak yönetici modunda düzgün çalışabiliyor. Bunun için taramayı başlatmadan önce masaüstündeki Internet Explorer simgesine sağ tıklayın ve menüden “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğini seçin.

Yorum yazın