Twitter ve YouTube’a nasıl girilir? VPN kullanın

Twitter ve YouTube’a nasıl girilir? VPN kullanın

Twitter’a ve YouTube’a erişim yine engellendi. Gerekçenin, teröristlerce katledilen savcı Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın rehin alınma görüntülerinin bu platformlarda yayımlanması olduğu söyleniyor. Oysa yalnızca fotoğraflara değil, milyonlarca kişinin her gün kullandığı bu devasa iletişim platformlarına tamamen kilit vuruldu. Peki, fotoğraflarla hiç ilgilenmeden, son derece doğal iletişim ihtiyacınızı gidermenin yolu ne?

Çözüm tabii ki VPN kullanmak. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz iki VPN hizmetini tanıtacağız.

Bilgisayar için CyberGhost VPN

CyberGhost’un ücretsiz VPN yazılımının zaman sınırı, daha az sunucu ve daha az ülke gibi sınırlamaları olsa da engellenmiş sitelere erişim, gizli gezintiler ve kafelerde kısa süreli kullanımlar için çok kullanışlı olduğu kesin.

tunnelbearCyberGhost’un konumunuzu dünya haritası üzerinde gösteren bir grafik arayüzü var. Ekranın ortasındaki güç düğmesine bastığınızda bağlandığınız yeri size gösteriyor. Simulated Country düğmesini kullanarak ülkelerin, sunucuların ve kullanıcıların listesini görebilirsiniz. Country sütunundan Amerika, Almanya veya Fransa gibi herhangi bir ülkedeki sunucuyu seçebilirsiniz. (Yanında yıldız olan ülkeler ücretlidir.) Hangi ülkeden bağlandığınız sizin için önemli değilse (Çoğu zaman önemli değildir.) en az kullanıcının olduğu sunucuyu seçerek en iyi performansı elde edebilirsiniz.

Telefon ve tabletinizde TunnelBear

Akıllı telefonlar ve tabletler de VPN kullanabilir. Sansürlenen sitelere mobil cihazınızdan erişmek istiyorsanız veya cihazınızı halka açık Wi-Fi noktalarından internete girmek için sıkça kullanıyorsanız bu hizmetler çok kullanışlı olacaktır. Bunlardan biri olan TunnelBear VPN’i Google Play Store’dan veya App Store’dan indirip ücretsiz (aylık 500 MB) kullanabilirsiniz.

Yorum yazın