En eğlenceli Flash oyunlar

En eğlenceli Flash oyunlar

Pong

http://getir.net/893

Tetris’ten sonra sırada yine bilgisayar tarihinin ilk oyunlarından biri olan Pong var. Oyunun geçmişi 70’li yılların başına kadar dayanıyor. Amaç oldukça basit. Ekranın sol tarafında bulunan raketinizi yukarı ve aşağı hareket ettirerek topu kaçırmamaya çalışıyorsunuz. Top dediğimize bakmayın, bu versiyonda top dediğimiz şey bildiğiniz kare şeklinde 🙂 Basit grafiklere sahip olsa da oldukça heyecanlı bir oyun.

Insane Orb

http://getir.net/894

Pong’u sevdiyseniz ve daha gelişmiş özelliklere sahip yeni bir versiyonunu arıyorsanız Insane Orb’a mutlaka göz atmalısınız. Temel mantığı Pong ile aynı olan oyunun farklı aşamalarında, topun hareketini etkileyen değişik yer çekimi alanları ve bazı objeler bulunuyor. Bölümler zorlaşırken siz de raketinizi kontrol etmekte ustalaşacaksınız.

Pacman

http://getir.net/895

Klasiklere el atmışken Pacman’e yer vermemek olmazdı elbette. Bilgisayar tarihinin en popüler oyunlarından biri olan Pacman’in Flash versiyonu da unutulmamış. Yer yüzünde milyonlarca insan tarafından oynanmış olan bu popüler oyunda amacınız çeşitli hayaletlere yakalanmadan oyun alanındaki noktaları başarıyla yutmak.

Pacxon

http://getir.net/897

Pacman’i seviyor fakat her zaman aynı bölümleri oynamaktan sıkılıyorsanız, Paxcon’a mutlaka göz atmalısınız. Benzer bir senaryoya sahip olan bu oyunda aynı görünüme sahip karakterinizle hayaletlerden kaçarak ekranı kırpmaya çalışıyorsunuz. Bir bölümden diğerine geçmeye hak kazanmak için ekranın yüzde seksenini kırpmış olmanız gerekiyor. Elbette hayaletler size dokunduğunda hakkınız yanıyor.

7 yorum

 1. barbie oyunlari

  teşekkürler güzel oyunlar

 2. iLkn

  En baştaki resmin hangi oyuna ait olduğunu öğrenebilir miyim? Eğlenceli bişeye benziyor. 🙂

 3. sila123

  Yha yoq bén qıremedım:S

  NasıL qırıLıyor?

  Çoq qüséL ßir oyuna ßénziyoR aMa:S

 4. aysem_irem

  bende ilk oyun resminin adını öğrenmek istiyorum bilen varsa lütfen paylaşsın

 5. Furkan

  en üstteki resimdeki oyun garip ada oyunudur . http://www.kraloyun.com ‘da bulabilirsiniz…

 6. İBRAHİM BALKAŞ

  O OYUNUN İSMİ GARİP ADA,SENİN ADAN,SİHİRLİ ADA GİBİ BİRÇOK İSMİ VAR

 7. melisa

  çok güzel oyun arkadaşlar

Yorum yazın