En eğlenceli Flash oyunlar

En eğlenceli Flash oyunlar

Zuma

http://getir.net/89d

Farklı platformlarda da oldukça popüler olan Zuma’nın Flash ortamında hazırlanmış sürümü de oldukça ilgi çekici. Oyunda mücevherlerden oluşan bir tren size doğru geliyor. Trene uygun renklerde mücevherler atarak mümkün olduğunca çok mücevher grubunu patlatmaya çalışıyor ve en uçtaki mücevherin size ulaşmasını engellemeye çalışıyorsunuz. Oyunun mantığını anlatmak çok kolay olmasa da oynamaya başladığınızda hemen anlayacaksınız.

Blueprint

http://getir.net/89e

Flash ortamındaki en ilgi çekici zeka oyunlarından biri olan Blueprint, fizik kurallarını temel alıyor. Her bölümde bulunan objeleri ekrana doğru şekilde yerleştirerek düşmekte olan topun hedefe varmasını sağlamaya çalışıyorsunuz. Her bölüm için belirli sayıda tekrar deneme şansınız bulunuyor. Elbette bölümler ilerledikçe zorlaşıyor ve daha çok kafa yorucu hale geliyorlar.

Artillery

http://getir.net/89f

Sıradaki oyunumuz tam dört kullanıcıyı aynı anda bilgisayarın başına bağlayabiliyor. Oyun, ikişer tanktan oluşan iki farklı takımın birbiriyle savaşmasını konu alıyor. Tanklardan birini kullanırken atışınızı belirli bir açı ve kuvvetle gerçekleştiriyorsunuz. Oyunda hedefi vurmayı zorlaştıran bir rüzgar faktörü de unutulmamış. Anlık olarak rüzgarın ne durumda olduğunu ekranda görebiliyor ve atışınızı ona göre ayarlayabiliyorsunuz.

Ragdoll Cannon

http://getir.net/89g

Oldukça ilginç bir tasarıma sahip olan Ragdoll Cannon’da oyuncak bebekler atan bir havan topunu kontrol ediyorsunuz. Amacınız, attığınız bebeklerle her bölümde farklı bir yere yerleştirilen “Here” yazısını vurmak. Oyunun yer çekimini çok başarılı şekilde taklit ettiğini ve bebeğinizin kol ve bacaklarının buna göre hareket ettiğini hemen belirtelim. Her bölümün sonunda bir dahaki sefere kaldığınız yerden başlamanızı sağlayacak şifrenizi not etmeyi unutmayın.

Ball Bounce

http://getir.net/89h

Bu oyunda bir topunuz var ve onu çeşitli objeler içeren oyun sahasının bir tarafından atarak diğer tarafına ulaştırmaya çalışıyorsunuz. Attığınız top, alandaki koyu renkli dikdörtgenlere çarpabiliyor fakat açık renklilerden birine çarptığında baştan başlamanız gerekiyor. Doğru açıyı bulmak ve topunuzu oyun alanını en sağdaki sınırına kadar ulaştırmak durumundasınız. Elbette her bölümde alandaki dikdörtgenlerin yeri değişiyor.

Mini Karting

http://getir.net/89l

Küçük arabalarla küçük pistlerde yarıştığınız Mini Karting, arış oyunlarına meraklı olanlar için en ilgi çekici alternatiflerden biri. Otomobil sporlarına başlangıçta özellikle küçük yaştaki sporcuların ilgisini çeken karting ortamı bu oyunda oldukça güzel taklit edilmiş. Oyunun bir diğer ilgi çekici özelliği de tüm dünyadan oyuncularla süre bazında kıyasıya bir rekabete girebiliyor olmanız.

7 yorum

 1. barbie oyunlari

  teşekkürler güzel oyunlar

 2. iLkn

  En baştaki resmin hangi oyuna ait olduğunu öğrenebilir miyim? Eğlenceli bişeye benziyor. 🙂

 3. sila123

  Yha yoq bén qıremedım:S

  NasıL qırıLıyor?

  Çoq qüséL ßir oyuna ßénziyoR aMa:S

 4. aysem_irem

  bende ilk oyun resminin adını öğrenmek istiyorum bilen varsa lütfen paylaşsın

 5. Furkan

  en üstteki resimdeki oyun garip ada oyunudur . http://www.kraloyun.com ‘da bulabilirsiniz…

 6. İBRAHİM BALKAŞ

  O OYUNUN İSMİ GARİP ADA,SENİN ADAN,SİHİRLİ ADA GİBİ BİRÇOK İSMİ VAR

 7. melisa

  çok güzel oyun arkadaşlar

Yorum yazın