Sosyal paylaşım siteleriyle ilişkinizi geliştirin

Sosyal paylaşım siteleriyle ilişkinizi geliştirin

YOONO | Puan: 4/5

www.yoono.com

Tarayıcı tabanlı bir eklenti olan Yoono ile Facebook, MySpace, Twitter gibi birçok siteye ayrı ayrı giriş yapmadan arkadaşlarınızın durum mesajlarını görüntüleyebilirsiniz. Tıpkı Ping.fm’deki gibi, yalnızca metin kutusunu kullanarak birçok ağdaki durumunuzu aynı anda güncelleyebilir, Gmail ve Hotmail gibi web tabanlı servislere gelen e-postalardan anında haberdar olabilirsiniz.

Yoono; Windows Live Messenger, Google Talk ve Yahoo Messenger destekleyen bir tarayıcı tabanlı sohbet uygulaması da içeriyor ki, aynı anda hem web’de gezmek hem de arkadaşlarınızla irtibat halinde olmak için bunun oldukça kullanışlı bir özellik olduğu söylenebilir. Ancak sohbet uygulaması ne yazık ki özel simgeleri (yüz mimiklerini temsil eden simgeler) desteklemiyor. Diğer yandan, Web Notes özelliği sayesinde Flickr, Youtube ve Photobucket gibi birçok sitedeki metin, fotoğraf ve videoları kolayca kendi sitenizde paylaşabiliyorsunuz.

Twitter güncellemelerini bazen adeta bir bombardıman gibi sunması (fareniz elinizde, sürekli sil düğmesine tıklamanız gerekecek kadar) Yonoo’nun kötü yanlarından biri. Ayrıca blog sitelerinin desteklenmiyor oluşu da üzücü.

Özet: Birkaç ufak güncellemeyle “mükemmel” hale gelebilecek bir yazılım olan Yoono, şu anki haliyle dahi son derece kullanışlı bir yazılım. İndirmek isteyenler için bir de masaüstü sürümü bulunduğunu hatırlatalım.

Kullanım kolaylığı: 4/5 | Özellikler: 4/5 | Ağ Desteği: 4/5 | Performans: 5/5

Yorum yazın