Sosyal paylaşım siteleriyle ilişkinizi geliştirin

Sosyal paylaşım siteleriyle ilişkinizi geliştirin

MINGGL| Puan: 4/5

www.minggl.com

Anlık mesajlaşma desteği sunmuyor olmasına rağmen, Minggl’da oldukça güzel özellikler bulabilmek mümkün. Birçok ağda aynı anda durum güncellemesi yapabiliyor olmanızın yanı sıra, Minggl neredeyse bütün mesajlarınızı ve e-postalarınızı tek bir gelen kutusu içinde toplayarak karışıklıktan kurtulmanızı sağlıyor.

Benzer şekilde, Friend Manager sayesinde farklı ağlardaki arkadaşlarınızı bir arada görebilmeniz mümkün. Mass Mailer özelliğiyse tüm arkadaşlarınıza aynı anda mesaj veya davetiye yollamanıza olanak sağlıyor; aynı zamanda bazı arkadaşlarınızı daha kolay bulabilmek için işaretleyebiliyor ve gruplayabiliyorsunuz. Herhangi birinin isminin yanında beliren yıldıza tıklayarak da o kişiyi “en iyi arkadaşlar” listesine dâhil edebiliyorsunuz.

Minggl şu anda MySpace, Facebook, LinkedIn, Flickr ve Twitter desteği sunuyor. İstediğiniz web sayfasına herhangi bir yorum göndermenizi ve düşüncelerinizi Twitter’daki arkadaşlarınızla paylaşmanızı sağlayan Minggl Notes özelliği de beğenimizi kazandı.

Öte yandan, blog’ları düzenleme imkânı sunmayan ve anlık mesajlaşma istemcilerine destek vermeyen yazılım şu an için yalnızca Internet Explorer ve Firefox’la çalışabiliyor. Arkadaş arama mekanizmasının soyadlarıyla çalışmaması da yazılımın bir diğer zayıf yanı.

Özet: Minggl birçok online hizmeti bünyesinde toplayarak sizi tüm mesajlarınızı ayrı ayrı kontrol etme derdinden kurtarıyor. Ancak daha fazla sitenin desteklenmesinin gerekli olduğu da bir gerçek.

Kullanım kolaylığı: 5/5 | Özellikler: 3/5 | Ağ Desteği: 3/5 | Performans: 4/5

Yorum yazın