İnternette üçüncü boyut zamanı

İnternette üçüncü boyut zamanı

3B odanızı tasarlayın

www.scenecaster.com

SceneCaster’a üye olduktan sonra isteğinize göre seçeceğiniz üç boyutlu bir ortamı, yükleyeceğiniz fotoğraf ve videolarınızla kişiselleştirebiliyorsunuz. Farenizi kullanarak yeni üç boyutlu odanızın her yanını (360 derece) görebilir, geniş 3B nesne koleksiyonundan istediklerinizi koyarak odanızı zenginleştirebilir ve ortaya çıkan tabloyu arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 

Daha etkileşimli bir alternatif olan Moove (www.moove.com) ise, arkadaşlarınızla ortak kullanabileceğiniz üç boyutlu bir sohbet odası tasarlamanıza olanak tanıyor. Kendi zevkinize göre seçeceğiniz 3B mobilyalar, fotoğraflar, halılar, aynalar ve benzeri birçok nesneyle odanızı dekore edebilirsiniz.

 

 Web sitelerini üç boyutlu gezin

www.spacetime.com/download.php

SpaceTime tarayıcı sayesinde eBay açık artırmalarını, Vikipedi sayfalarını ve Flickr fotoğraflarını oldukça güzel tasarlanmış üç boyutlu bir arayüz içinde gezebilir ve onlarca öğeyi aynı anda görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda arama motorları için yeni bir kullanım anlayışı getiren sistem sayesinde, Google’dan yaptığınız aramalarda çıkan her sonucu küçük önizlemeler halinde (linklere tıklamadan) görebiliyorsunuz. SpaceTime şimdilik yalnızca Windows’ta kullanılabiliyor, ancak Mac sürümü de yolda. Kendi web tarayıcınızı bırakmak istemiyorsanız SpaceTime’ın 3B arama motorunu hiçbir şey indirmeden http://search.spacetime.com adresinden kullanabilirsiniz.

 

Arkadaşlarınıza 3B e-kartlar gönderin

http://gizmoz.com

Gizmoz ile arkadaşlarınıza gönderebileceğiniz e-kartlar şu ana kadar gönderdiklerinizden daha farklı. Siteye girin, Get Started’a tıklayın ve doğum günü veya parti daveti gibi bir taslak seçerek devam edin. Customize Character seçeneğini kullanarak web kameranızla yeni bir fotoğraf çekin veya önceden var olan fotoğraflarınızdan birini yükleyin; ardından yüzünüzü sitede var olan ilginç saç biçimlerinden biriyle birleştirin. Böylelikle otomatik olarak hareket eden sanal üç boyutlu görüntünüzün bulunduğu, hatta isterseniz kendi sesinizi dahi kaydedebileceğiniz e-kartlarınızı arkadaşlarınızla paylaşarak eğlenceli anlar geçirebilirsiniz.

 

 

Yorum yazın