İnternette üçüncü boyut zamanı

İnternette üçüncü boyut zamanı

3B oyunlar oynayın

www.dot3dgames.com

Bu web sitesinde bulabileceğiniz bedava 3B oyunlar arasında hem gelişmiş araba yarışları ve Quake tarzı FPS’ler, hem de yap-boz benzeri basit alternatifler yer alıyor. Genellikle Adobe Shockwave eklentisini kullanan Dot 3D Games oyunlarının birçoğu klavyeyle oynanabiliyor ve tabii işin en güzel tarafıysa hiçbir şey indirmenin gerekmiyor oluşu. Yalnızca siteye girin ve oynamaya başlayın!

 

 

3B fotoğraf albümleri oluşturun

http://livelabs.com/photosynth

Microsoft Photosynth, dijital kameranızla fotoğrafları kullanarak üç boyutlu bir ortam yaratmanızı ve bu ortamın içinde gezinmenizi sağlıyor. İstediğiniz bir nesnenin farklı açılardan ve uzaklıklardan çekilmiş birkaç fotoğrafını yükleyin; Photosynth bunları otomatik olarak birleştirecektir. Ancak ortaya çıkan tabloyu görebilmeniz için bedava olarak dağıtılan görüntüleyici programını indirmeniz gerekiyor.

 

Fotoğraflarınızdan 3B küp yapın

www.photocube3d.com

Bu web sitesini gezerek blog’unuza, kendi sitenize veya MySpace profilinize istediğiniz fotoğraflardan meydana gelecek etkileşimli bir küp ekleyebilirsiniz. Tercih ettiğiniz altı adet fotoğrafı yükleyin, gereken kodu kopyalayın ve yapıştırın. Flickr ve Facebook için benzer şekilde 3B küpler hazırlamak için Big Huge Labs (http://bighugelabs.com/cube.php) ve 3D Life Cube (http://apps.facebook.com/lifecube) uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Yorum yazın