Beatwave: Ekrana dokunarak müzik yapın

Beatwave: Ekrana dokunarak müzik yapın

Ekrana parmağınızla birkaç kez dokunarak müzik yaratabilmek, profesyonel bir müzisyen de olsanız amatör bir kullanıcı da, kulağınıza ilginç gelecektir. İşte Beatwave’in güzel yanı da bu. Yazılımın yeni sürümünde tamamen yenilene arayüz, kullanıcıların dokunmatik bir ızgarayı kullanarak tekrarlanan melodiler oluşturmalarını sağlıyor. Amatörler deneme yanılma yöntemiyle ilginç çalışmalara imza atarken, müzik bilgisi olanlar da ayrıntıları kurcalayarak tam istedikleri müziğe kavuşabiliyorlar.

Ücretsiz uygulamayla birlikte 10 müzik aleti geliyor. Uygulama içi satın almalar yoluyla 200 çalgı daha ve ek özellikler satın alınabiliyor. Tüm çalgıları açmak isterseniz Beatwave Pro sürümünün fiyatı 20,99 TL.

Beatwave karmaşık görünen ama deneme yanılma yöntemiyle öğrenilebilen, yenilikçi bir arayüze sahip. Mantık basit: Ekrandaki ızgara üzerine dokunarak veya çizgiler çizerek nota ekliyorsunuz. En alttaki iki satır davul görevi görüyor. Ekrandaki dikey çubuk ilerledikçe üzerine gelen notalar çalınıyor. Yine de temel özellikleri kavramak için uygulamayı ilk açtığınızda tutorial’ı izlemenizi öneririz. Böylece birkaç dakika içinde kendi müziklerinizi üretmeye ve farklı özellikleri keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Beatwave daha çok elektronik müzik severlere hitap ediyor ama oluşturabileceğiniz müzikler konusunda esnek. Echo, flange, overdrive ve tremolo gibi efektleri müziğinizin üstüne bindirebilir, aynı anda 4 müzik aletini çalacak katmanlar oluşturabilirsiniz.

Eserlerinizi SoundCloud’da ve diğer sosyal ağlarda paylaşma şansınız da var. Beatwave’in en güzel yanı, kurcaladıkça aslında ne kadar derin bir uygulama olduğunu fark etmeniz. Birkaç dakika içinde rastgele dokunuşlarla bir müzik üretebilirsiniz ama bütün gününüzü harcayıp ayrıntılı ayarları düzenleyerek şaheser de yaratabilirsiniz. Özellikle Pro sürümü satın alırsanız kullanabileceğiniz özellikler iyice artıyor.

  • Puan: 4
  • Platform: iPhone, iPad
  • Fiyat: Bedava (UİP)
  • Geliştirici: collect3
  • Web: http://beatwave.co

Tagged with: ,

Yorum yazın