Photomath: Matematik işlemlerini telefonunuz çözsün

Photomath: Matematik işlemlerini telefonunuz çözsün

Kendisini “Dünyanın ilk kameralı hesap makinesi” olarak tanıtan bu uygulama, tam da tahmin ettiğiniz şeyi yapıyor: Telefonunuzun kamerasını doğrulttuğunuz matematik problemlerini çözüyor. Herhangi bir matematik işlemini ekrandaki kırmızı çerçevenin içine alıp birkaç saniye beklemeniz yeterli. İşlemin sonucu ekranda beliriyor. Üstelik işlem tek bir aşamadan oluşmuyorsa, yani birkaç adımda çözülen bir problemse “Steps” düğmesine dokunarak çözümü adım adım görme şansınız var. Hatırlatalım ki uygulama el yazısını tanımıyor, yani rakamların basılı bir kitapta veya ekranda olması gerekiyor. Photomath pek çok işe yarayabilir: Test kitaplarına gömülen öğrenciler elbette ilk akla gelenler oluyor. Çocuklarına matematik problemlerinde yardımcı olmak isteyen veliler de önce çözümü görmek için bu uygulamayı deneyebilir.

Parmağınızı ekranda sürükleyerek çerçeveyi genişletebilir, Photomath işlemi okuyamıyorsa ışık düğmesine basarak flaşı açabilir, en soldaki düğmeyle daha önce çözdüğünüz işlemleri görebilirsiniz.

Photomath dört işlemin yanı sıra karmaşık işlemleri, köklü ve üslü sayıları, kesirleri, lineer denklemleri ve log, cos, sin gibi fonksiyonları destekliyor.

Uygulama sürekli olarak geliştiriliyor ve yeni aritmetik ifade destekleri ekleniyor. 2015 başlarında Android sürümünün yayımlanması planlanıyor. Daha sonra da el yazısı desteği üzerinde çalışılmaya başlanacak.

  • Puan: 4
  • Platform: iPhone, Windows Phone
  • Fiyat: Bedava
  • Geliştirici: PhotoPay
  • İndirmek için: photomath.net

Yorum yazın