Aile arşivlerinizi tozlu raflardan kurtarın

Aile arşivlerinizi tozlu raflardan kurtarın

14 ülkede ve 10 farklı dilde faaliyet gösteren aile ve akrabalara özel sosyal ağ dynastree.com, artık akrabaonline.com adresiyle Türkiye’de. Ücretsiz soy ağacı oluşturmak ve özel bir aile ağı kurmak isteyenler için oluşturulan bu internet sayfası her nesile hitap ediyor.

Sitenin Türkiye Başarısı
Aktif olduğu ülkelerde ülkeye uygun isimlerle hizmet veren site  Türkiye’de kısa bir süre önce online olmasına rağmen çok sayıda kullanıcı buldu. Türkiye’den katılan yüz binlerce soy ağacı ve profille, halihazırda 90 milyon kayıtlı profile sahip sosyal ağ hızla büyümesini sürdürüyor. Soy araştırması ve aile tarihlerine ilgi duyanlar için sayısız özellik sunan siteye yeni bir uygulama daha eklendi: “Gelişmiş Arama”

90 Milyon Profilde Arama
Siteye üye olan herkes “gelişmiş arama” özelliğini kullanarak hayatta olan veya olmayan  yakınlarına ait oluşturdukları profilleri veri bankasında bulunan yaklaşık 90 milyon kayıtlı profille karşılaştırabiliyorlar. Gelişmiş arama özelliği sayesinde arama sonucunu ad, soyad, ikinci ad, bekarlık soyadı, doğum – ölüm yeri ve tarihi, ikamet yeri gibi bilgilere göre sınırlandırmak; cinsiyet, tarihlerde kesinlik yoksa +/- 5 veya +/- 10 yıl detaylarına göre filtrelemek mümkün.

Aile İstatistikleri
Sitede soy ağacı oluşturmak son derece basit. Kısa süre içerisinde aile üyeleri için profil oluşturulup istenilen detaylar eklenebiliyor. Aile üyelerini kullanıcı dilerse e-mail ile soy ağacına davet edibiliyor. Yeterli veri oluşturulduğu zaman aileye özel ortalama ömür, cinsiyet dağılımı,en sık rastlanan meslekler, en sık rastlanan isimler vb. gibi ististikler ve grafikler otomatik olarak yapılandırılıyor.

Aile Haritası
Her profilde yer alan haritaya aile bireyleri için önemli doğum, ölüm ve ikamet yerleri eklenerek ailenin zaman içerisindeki coğrafi gelişimi gözlemlenebiliyor.

Aileye Özel Web Sitesi
Üyelere aynı zamanda bireysel aile sayfası oluşturma imkanı veriliyor. Bu internet sayfası aracılığıyla aile tarihini ilgilendiren her tür resim ve doküman tozlu raflardan sanal ortama aktarılabiliyor.

Sitenin Türkiye projesiyle ilgili olarak sorumlu şirket OSN GmbH’nin kurucularından Sven Schmidt ” Aile ve akrabalık kavramlarının büyük önem taşıdığı, sosyal ağ kullanımının yaygınlaştığı  Türkiye için bir online aile platformu hizmeti vermekten mutluk duyuyoruz. Aramıza katılan 14. ülke olan Türkiye’yle uluslararası platformda daha fazla başarı elde etmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Yorum yazın