ANAKART

ANAKART

GIGABYTE-Z77X-UD5HGIGABYTE Z77X-UD5H

GIGABYTE Z77X-UD5H, özellikle yeni oyunların çıkmaya başladığı şu günlerde performans seviyesinde bir bilgisayar oluşturmak isteyenlere hitap ediyor. Asıl olarak Intel’in yeni nesil 22 nm’lik Ivy Bridge işlemcilerine uyum sağlayacak şekilde tasarlanan anakartta LGA 1155 yapısındaki Sandy Bridge işlemcilerin de kullanılabilmesi mümkün. Tamamen yüksek performansa ve kararlılığa yönelik tasarlanmış olan anakartın şimdiden dünya çapında elde ettiği bir rekor var. Hava soğutmayla gerçekleştirilen rekor denemesinde Intel Core i7 3770K işlemci ve dört adet 4 GB kapasitede bellek tam 3060 MHz çalışma frekansına ulaşabiliyor. Normal şartlarda 1600 MHz bellek hızına destek veriliyor ve doğal olarak overclock’la daha üst değerleri görebilmek mümkün.

Anakart sahip olduğu özelliklerle üst seviye kullanıcıların beklentilerine cevap verse de fiyatı açısından orta seviyede bulunuyor. Özellikle performanstan ödün vermeyen ve çok da fazla masrafla karşılaşmamak isteyen kullanıcılar için birebir. Arka panele baktığımızda görüntü çıkışlarının dördüne birden rastlıyoruz. USB 3.0 arabiriminin dört tane oluşu birçok kullanıcı açısından sevindirici. Gözden düşmüş olsalar da FireWire ve eSATA gibi arabirimlerin de sunulduğu gözden kaçmıyor.

Firmaya özgü özelliklerin arasındaysa Ultra Durable 4, 333 Onboard Acceleration, 3D BIOS, 3D Power, On/Off Charge gibi önemli ayrıntılardan bahsedilebilir. İlginç şekilde yeni nesil bazı SSD’ler için mSATA arabirimine de yer verilmiş. Öte yandan grafik teknolojileriyle yakından ilgili Lucid Virtu da görevini yapmak üzere hazır. GIGABYTE Z77X-UD5H, özellik olarak tüm bilgisayar kullanıcılarının beklentisini karşılıyor. Overclock rekortmeni ve sunduklarına göre fiyatı da bir hayli uygun seviyede.

www.gigabyte.com

 

Yorum yazın